За мир у Зарваниці молилися 120 тисяч прочан

Автор:     Опубліковано: 20 Липня 2015 о 22:04    861 переглядів

Спека не завадила людям зі всієї України молитися за мир. Цілими сім’ями, з друзями, знайомими, поодинці чи компаніями прочани сходилися та з’їжджалися у Зарваницю.

МАР’ЯНА КОЛОМІЄЦЬ, кореспондент ІНТБ:

«Цьогоріч на прощу у Зарваницю прибули близько 120 тисяч людей. 50 тисяч прийшли пішки».

Одна з таких – Катерина. Дівчина на прощі уже вшосте. Із Бережан вона вийшла о 3-ій ночі і  йшла до святого місця понад 12 годин. Прочанка розповідає, труднощі під час дороги її не лякали, адже завжди відкривалося друге дихання і додавалися сили.

КАТЕРИНА, йшла пішки на прощу в Зарваницю:

«Нас йшло досить багато людей, десь близько 500, було дуже жарко, було дуже важко, але воно того варте. Тут є щось особливе, щось притягує».

З самого півдня Тернопільської області йшла і Галина. У Зарваниці, каже жінка, кожному прочанину обов’язково потрібно мати із собою вишиванку та хороші думки.

ГАЛИНА, йшла пішки на прощу в Зарваницю:

«З чимось добрим йти, з якимось побажанням, або подякою. Не йти, щоб пройтися, а йти з якимось наміренням. Тут дуже приємна атмосфера і кожен раз все більше і більше людей. Саме на цю Всеукраїнську прощу я завжди йду».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сюди в Зарваницю щороку приїжджають сотні тисяч прочан. Хто йде пішком, хто їде потягом, автобусом, автомобілем. Кожен добирається, як може. Я особисто теж кожного року приїжджаю на площу до Зарваниці. І це дає мені сили».

Основне дійство другого дня Всеукраїнської прощі, Архиєрейську Святу Літургію, очолив Глава Української греко-католицької церкви, Блаженніший Святослав. Він закликав молитися за митрополита Андрея Шептицького, 150-річчю якого присвятили цьогорічну прощу. А також звернувся до присутніх народних обранців та вірян. У цей час, зазначає, готується новий проект Конституції України. Церкви та релігійні організації теж беруть участь у цьому процесі. Блаженніший Святослав каже, такий проект несе серйозну загрозу для інституції сім’ї в нашій державі.

Блаженніший СВЯТОСЛАВ ШЕВЧУК, Глава УГКЦ:

«Ми маємо буквально кілька місяців часу. Прошу звертатися до депутатів Верховної Ради. Пишіть листи, робіть звернення, щоби, не дай Бог, у новій редакції Конституції нашої церкви фундамент, основа українського суспільства – родина, як я уже сказав, родина як нерозривний союз чоловіка і жінки не був поставлений під загрозу».

Народний депутат України, Роман Заставний, одразу ж після Святої Літургії запевнив, боятися руйнування українських сімейних традицій не потрібно. Розповідає, вперше на прощу в Зарваницю потрапив у 6 років. І за цей час молитва в Марійському духовному центрі стала для нього сімейною традицією.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України («Народний фронт»):

«Для нас Зарваниця – це так само є сімейне наше свято. Тому що ми завжди сім’єю сюди приїжджаємо і несемо свою спокуту, виходячи із того духовного стану в якому ми перебуваємо. Для України сім’я, родина – це була найпершіша цінність, на якій базувалася в загальному державна цінність. І це не залежить, чи воно буде записане в Конституції, чи не буде записано в Конституції, а я переконую, що буде, воно притаманне в душі і в серці кожного українця».

Щаслива, що трапилася нагода відвідати Марійський духовний центр у Зарваниці народний депутат і голова Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України, Лілія Гриневич. Пані Лілія каже, відчула у святому місці велике полегшення, просвітлення та наснагу. До того ж, розповідає, проща об’єднала людей, що Україні зараз дуже потрібно.

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ, народний депутат України («Народний фронт»):

«Ця проща особлива. Це величезна подія в житті греко-католиків. І цей час, час війни, коли російських агресор наступає на нашу незалежність, на нашу землю, спільна молитва всіх греко-католиків є дуже важливою».

Після Архиєрейської Святої Літургії священики освятили каплицю Святого Юрія Побідоносця. Її звели на честь двох із половиною тисяч загиблих воїнів, які  віддали життя за територіальну цілісність Батьківщини. Отці кажуть, українцям потрібно молитися за те, аби база даних комп’ютера, який знаходиться в капличці і показує імена загиблих, більше не поповнювалася.

кир ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«Не одна мама плаче, не знаю навіть де могила її сина, щоб прийти з дітьми і помолитися на могилі свого батька. А це буде символічна могила тих усіх наших героїв, які віддали життя за Україну. Там буде список кожного воїна, фотографія. Щось буде надзвичайне, такого в Україні немає».

Загалом, розповідають організатори, проведенням Всеукраїнської прощі у Зарваниці задоволені. Кажуть, за усі дні заходу порушень порядку не було.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Служби органів державної влади, обласної державної адміністрації спрацювали на відмінно. Особливо окремо слова вдячності правоохоронцям, медикам а також тим людям, котрі долучилися до того, щоб підтримати і допомогти прочанам під час проведення прощі».

Марійський духовний центр у Зарваниці в спільній молитві об’єднав українців з усіх областей. Тому отці закликають тих, хто розгубився чи потребує підтримки, приїжджати сюди.

залишіть коментар