За призначенням житлових субсидій у Тернополі вже звернулося близько 11 тисяч сімей

Автор:     Опубліковано: 23 Липня 2015 о 19:26    502 переглядів

Тепер при оформленні субсидій вказувати свій дохід не обов’язково – лише вид. Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка вносить низку змін у порядок оформлення такої допомоги від держави. Зокрема, стосуються вони і того, що входить у сукупний дохід громадян, а що – ні.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Раніше дивіденди від депозитів включалися в розрахунок субсидій. Зараз вони вже не включаються. Грошове забезпечення учасників Антитерористичної операції – також воно зараз не включається при розрахунку субсидій. Грошова допомога, одноразова грошова допомога, яка надається, також не включається. Допомога, яка надається різними благодійними, громадськими організаціями, аліменти, допомога на поховання».

Також, каже Володимир Сулима, є нововведення і для підприємців.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками податків 1 групи, до сукупного доходу за кожен місяць включається сума у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. тобто, 1218 гривень. Платників податків 2 групи – два прожиткових мінімуми, і платників податків 3 групи – 3 прожиткових мінімуми. Раніше включався повністю їхній дохід за рік, це – велика сума, як правило, вони всі не мали права на призначення житлової субсидії».

Крім того, за словами Володимира Сулими, внесли зміни і щодо встановлення права власності на житло у разі смерті власника –  субсидія може нараховуватись будь-кому із зареєстрованих осіб, на кого відкриті особові рахунки. Також, якщо в сім’ї є особа, яка зареєстрована, але, фактично, там не живе, охочі отримати допомогу від державиповинні подати довідку про її місце проживання. Однак тепер, якщо сім’я такого документа отримати не може, дозволено взяти довідку з місця реєстрації, і на основі неї та акту обстеження відповідна комісія прийме рішення щодо призначення житлової субсидії. Скасували і норму, яка передбачала повернення субсидії  у подвійному розмірі.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Тобто, якщо сімя невірно вказала доходи свої, раніше субсидія поверталася в подвійному розмірі. На даний час ця норма скасована і субсидія повертається в одинарному розмірі». 

Загалом, починаючи з травня, у Тернополі за призначенням житлових субсидій звернулося близько 11 тисяч сімей. Ще близько 7 тисяч одержували субсидії раніше.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник управління соціальної політики міськради:

«Приблизно 45 % сімей субсидії вже призначені. Робота триває, робота продовжується, і ми сподіваємося, що до початку опалювального періоду ми цю роботу завершимо».

 

 

залишіть коментар