Фінансові санкції для порушників Податкового кодексу знову збільшили

Автор:     Опубліковано: 21 Серпня 2015 о 18:55    384 переглядів

У Державній фіскальній службі Тернопільської області розповідають, одним із основних завдань операції «Акциз-2015» є ліквідація тіньового ринку підакцизних товарів. Податківці нагадують – від їх реалізації, в тому числі алкогольних виробів та цигарок, залежить наповнення бюджету. Для того, щоб охочих заховатись від податків було менше – штрафні санкції законодавці знову збільшили.

ЮРІЙ ПАРИЛО, заст. начальника управління, начальник штабу оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області:

«Розміри штрафів за реалізацію підакцизних товарів без ліцензії, нехай це навіть і законно виготовлені підакцизні товари, так от, розмір штрафу за таке адмінправопорушення збільшили у 50 разів. У 50 разів. І мінімальна планка – 17 000 гривень, максимальна – 85 000 гривень».

Також виросли штрафи за діяльність з метою збуту і сам збут незаконно виготовлених підакцизних товарів. Тепер таким порушникам доведеться віддати від 17 000 до 34 000 гривень.

ЮРІЙ ПАРИЛО, заст. начальника управління, начальник штабу оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області:

«А якщо вже незаконне виготовлення підакцизних товарів буде відбуватись шляхом відкриття підпільних цехів чи із використанням обладнання, яке забезпечує їх масове виробництво, то сума такого штрафу може зрости до 170 000 гривень. І, в будь-якому випадку, суд застосує такий додатковий вид покарання як конфіскація незаконно виготовленої підакцизної продукції і обладнання, яке використовується для його виготовлення».

Окрім фінансових стягнень, для тих, хто хоче незаконно збагатитися, може настати кримінальна відповідальність і у вигляді позбавлення волі від 3-х до 10 років. Незважаючи на це, податкова міліція знову і знову знаходить тих, хто не тільки приховує шляхи свого збагачення, а ще й вигадує креативні способи для цього.

ЮРІЙ ПАРИЛО, заст. начальника управління, начальник штабу оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області:

«Минулі роки нами встановлювались факти, коли фальсифікат пересилався через поштові підприємства. Тобто, поштові відправлення чи 10 пляшок чи 50, чи там,3 по 50 коньяку-горілки, абсолютно товарний вигляд, якщо подивитись, пересилали поштовими відправленнями. Ми ці факти виявляли. Ну, це, ніби дрібниця. Цього року вони, скажем так, вдосконалились. Наприклад, нами встановлено 2 випадки пересилання поштовими відправленнями спирту. 2 випадки. От загальна кількість цього спирту – це 4 тони».

А ще, розповідає Юрій Парило, з початку проведення операції «Акциз-2015» у нашій області вже відкрили 5 кримінальних проваджень за фактами незаконного виробництва з метою збуту підакцизних товарів та припинили діяльність 2-х підпільних цехів, які виготовляли алкогольні напої.

 

залишіть коментар