Хто безкоштовно отримуватиме ліки, наразі невідомо

Автор:     Опубліковано: 4 Серпня 2015 о 20:29    380 переглядів

Більше 18 з половиною тисяч тернополян наразі мають право на пільгове забезпечення ліками, кажуть у Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Лікар встановлює діагноз, призначає медикаменти та виписує рецепт. З ним пацієнт звертається в аптеку, де отримує ліки безкоштовно або з суттєвою знижкою.

МИКОЛА МЕДВІДЬ, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги:

«Пацієнти, пільги яким визначені Законом України про статус ветеранів війни, Законом України про статус ветеранів праці, про статус осіб, які приймали участь у  ліквідації аварії на ЧАЕС, а також – потерпілі, і низка інших. Друга велика група – це є пацієнти, які мають певні захворювання, за наявності яких медикаменти аптечній мережі відпускаються безкоштовно».

Однак зараз деякі пільговики ризикують втратити таке право. Як ми вже розповідали раніше, з 1 липня вступив в дію новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян. Відтепер знижку отримуватимуть не всі, хто користувався такою перевагою раніше, а лише ті пільговики, сукупний дохід сімей яких з розрахунку на одну особу не перевищує тисячі сімсот десяти гривень. Це, насамперед, стосується житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, придбання твердого палива та скрапленого газу.

МИКОЛА МЕДВІДЬ, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги:

«Прямо мова про забезпечення медикаментами в першому пункті цієї постанови не йде. Однак в пункті 10 цієї постанови згадується, що структурні підрозділи з питань соціального захисту «видають довідки для отримання інших видів пільг, які надаються з урахуванням доходу», а в дужках написано: «безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, зубопротезування тощо».

Виявивши таку невідповідність, каже Микола Медвідь, тернопільські медики звернулися до профільного департаменту, а там, в свою чергу, – до Кабінету Міністрів з проханням надати роз’яснення. Якщо це стосується пільгового забезпечення медикаментами, то декому доведеться засвідчувати своє право відповідними довідками.

МИКОЛА МЕДВІДЬ, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги:

«Будемо просити окремі категорії пільговиків надати нам копії тих довідок, які вони уже беруть для того, щоб отримати інші види послуг, наприклад, та сама квартплата. Нам окрему довідку не потрібно буде».

Наразі ж пільгові рецепти на ліки виписують усім, хто досі користувався таким правом.

залишіть коментар