Листівки з тернопільськими краєвидами полетять у понад 200 країн світу

Автор:     Опубліковано: 4 Серпня 2015 о 20:28    363 переглядів

Серпень для тернополян, як повелося, місяць, багатий на події. Окрім загальнодержавних свят, в кінці літа у нас відзначають і День міста. Цьогоріч святкування стартують ще 23 серпня та триватимуть до 30. На тернополян чекають концерти, фестивалі, майстер-класи та різноманітні урочистості. Загалом – понад 65 культурно-масових заходів. Розпочнеться усе в День державного прапора. Тоді в Українському домі відкриють дитячий художній пленер, а на Театральному майдані, біля головного стяга,  відбудеться церемонія його підняття та освячення.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник міського управління культури та мистецтв:

«Вона буде проходити в трошки іншому форматі, тому що цього року до нас завітає ще один фестиваль, це буде «Фольк-фест». З усієї країни з’їжджаються фольклорні колективи, і вони теж приймуть участь у піднятті державного прапора. І потім пішою ходою, під звуки духового оркестру, всі підемо на Співоче поле, де розпочнеться і продовжиться цей фестиваль».

Чимало заходів запланували і на 24-ту річницю незалежності України. В цей день, серед іншого, покладатимуть квіти до пам’ятників українським Героям, відкриватимуть майданчики, бульвари, та презентують «Парк здоров’я».

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник міського управління культури та мистецтв:

«Планується також відкриття пам’ятника наймолодшому учаснику визвольних змагань Славку Луцишину, це буде в районі масиву «Дружба». В вечірній час  тернополян теж чекають цікаві зустрічі з тернопільськими виконавцями на Театральному майдані. Ну і, звичайно, ми запросили до нас народну артистку України Ніну Матвієнко, Євгенію Власову, ну і гурт «Дзвони» з міста Коломиї. Думаю, що тут теж буде цікаво».

27 серпня ознаменується традиційним відзначенням річниці від дня народження Івана Франка. Біля пам’ятника йому мають намір провести тематичну мистецьку імпрезу. Втім найбільш насиченим на події стане 28 серпня. Цьогоріч наше місто відзначає ювілейну дату – 475 років від дня першої згадки  про Тернопіль. Розпочнеться все з урочистої літургії, після чого в різних частинах обласного центру проведуть низку святкових дійств.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник міського управління культури та мистецтв:

«Це буде фестиваль з повітроплавання, це Чемпіонат Європи, відкриття, з аквабайку. Це буде, знову ж таки, фестиваль вуличної їжі, виставка етноляльки. Також планується виставити оті всі роботи, які, ми говорили, що пленер розпочинається 23-24, на Театральному майдані для огляду, щоб всі тернополяни могли подивитися. Це буде робіт, скажу вам, досить багато і немало. І вирішили кращі роботи подарувати нашим тернопільським лікарням».  

Також, серед іншого, мають намір відправити листівки з краєвидами міста у 213 країн та презентувати ювілейну монету. Крім того, біля Українського дому, просто на сходах, хочуть провести показ традиційного українського вбрання. В парку Національного відродження відбудеться традиційне свято меду і свято квітів, та виставка-ярмарок майстрів народної творчості. Втім, Днем міста серпневі розваги не закінчаться. 29 одним з основних заходів стане регіональний фестиваль народного танцю «Червона калина». Деякі фестивалі триватимуть ще до 30 серпня. Завершаться літні святкування гала-концертом. Точний перелік заходів вже невдовзі обіцяють розмістити на сайті міської ради.

 

залишіть коментар