Проведення адміністративно-територіальної реформи в області під загрозою

Автор:     Опубліковано: 4 Серпня 2015 о 20:24    299 переглядів

Тернопільщина – в трійці тих областей, які не схвалили Перспективний план формування територій громад, констатують в облдержадміністрації. І додають, потенційно сьогодні в регіоні уже є  25 об’єднаних територіальних громад.

ОЛЕГ КОХМАН, Великогаївський сільський голова:

«Поки що на завершенні ми – одні з перших. В загальному, ми вийшли на кількість 15 сіл. 11,5 тисяч жителів при плані бюджету десь 20 млн майбутнє, звичайно, є.  Приложено стільки роботи, яка повинна якраз підійти ближче до осені на завершення».

ВОЛОДИМИР ПЛЕТЮК, міський голова Шумська:

«У Шумську ми стартували на початку травня по Закону про добровільне об’єднання. Але вже в цей час, в середині липня, ми вийшли на фінішну пряму і 18 сільських рад виявили бажання бути об’єднаними з Шумською громадою. Це навіть більше, ніж по Перспективному плану. По Перспективному плану планувалося 15 громад. Навіть настільки добровільне об’єднання було, що деякі сільські ради самі приймали рішення. Ми навіть не проявляли ініціативи, так як у процедурі. Вони приймали рішення, що хотіли б об’єднатися з Шумською громадою».

Проект Перспективного плану формування територій громад Тернопільської області пройшов відповідну перевірку. Є й розпорядження голови облдержадміністрації. Наразі, проект направлений в обласну раду для схвалення  та призначення виборів вже на новій територіальній основі. Та на сесії 30-го липня це не відбулося. Тому в облдержадміністрації говорять про загрози проведенню адміністративно-територіальної реформи на Тернопільщині. Адже депутати мають час лише до 15 серпня.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, керівник «Офісу реформ»:

«Якщо до 15 серпня не будуть призначені вибори, то вони змушені будуть пройти на тій основі, яка сьогодні є».

Віктор Литвинчук сподівається, депутати обласної ради найближчим часом таки зберуться, схвалять Перспективний план, приймуть рішення про утворення громад, котрі вже подали всі необхідні документи та назначать вибори на новій територіальній основі. До слова, чергову сесію обласної ради планують провести 13 серпня.

залишіть коментар