Сотні тернополян підтримали учасників АТО молитвою

Автор:     Опубліковано: 19 Серпня 2015 о 19:47    147 переглядів

В Архикатедральному соборі сьогодні зібралися сотні тернополян. Вони молилися за учасників АТО та якнайшвидший мир в Україні. Зініціювала захід громадська організація «Допомога учасникам АТО». Їх підтримали духівники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української  греко-католицької церкви, обласний військовий комісаріат та облдержадміністрація.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Згідно домовленості на Раді Церков, яка відбувалася буквально кілька днів тому, ми домовилися, що сьогодні будуть молитися у всій Тернопільській області за мир і за військовослужбовців. Так символічно наклалося, що це  день Преображення. І, я думаю, що в день Преображення Господнього має преобразитися, по-перше, ставлення один до одного. А, по-друге, ставлення до української армії».

Підтримує ініціативу проведення подібних заходів демобілізований учасник АТО Володимир. На його думку, сила щирої молитви не зрівняється ні з чим. Особливо, на передовій.

ВОЛОДИМИР, учасник АТО:

«Молитва – це сильно. Вона допомагає жити, виживати і в часи небезпеки кріпнути. Без молитви там важко, практично неможливо. Я не бачив військового чи військовослужбовця, який під час небезпеки не молився чи не звертався до Бога з питаннями допомоги і захисту, а також розуміння».

Духівники ж наголошують, одна молитва, яку одночасно промовляють сотні сердець, наділена унікальними властивостями.

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, сотрудник Архикатедрального собору:

«Каже Господь, де двоє-троє зберуться в моє ім’я – там я серед них перебуваю. Молитва, якою молиться одна людина, є дуже важлива і потрібна. Але якщо в одному наміренні молиться дуже багато люду, відповідно, вона стає ще більш ціннішою. Ми жертвуємо цілу Службу Божу в наміренні наших воїнів, за їхнє здоров’я, за влагодження, зрештою, миру. Бо його так потребуємо зараз. Не хочемо вияснення якихось певних нерозумінь, конфліктів таким військовим способом».

Військових потрібно підтримувати та дбати про них не лише матеріально, а й духовно, зазначають учасники молитви. А тому Свята Літургія за бійців, членів їхніх сімей і мир – це лише перехідний етап до Всеукраїнської військової прощі. Відбудеться вона у вересні у Зарваниці.

 

залишіть коментар