Тернопільські будівельники закінчили зводити «стіну» в зоні АТО

Автор:     Опубліковано: 26 Серпня 2015 о 20:28    125 переглядів

Тернопільщина однією з перших закінчила будівництво фортифікаційних споруд у зоні АТО. Роботи завершили швидше, ніж планувалось. Інспекцію «тернопільської стіни» провів голова обласної адміністрації Степан Барна.

п. СТЕПАН, працівник на будівництві фортифікаційних споруд:

«Та спочатку було страшно, але привикаєш до всього. Люди привикають. Нормально, працюємо з 8-ї до 6-ї, якщо нема обстрілу. А як є обстріл – ховаємся. Земляні роботи, в основному. Робота в основному тяжка, бо лопатою цілий час треба».

Днями тернопільські будівельники завершили четвертий, останній, об’єкт фортифікаційних споруд вздовж лінії фронту на Сході. Розпочали будівництво так званої «тернопільської стіни» ще у квітні. Незважаючи на те, що будувати доводилось у важких умовах, іноді навіть в перерві між обстрілами,– все заплановане виконати вдалося.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Ми успішно справилися з цим завданням. І хочу висловити слова щирої вдячності кожному будівельнику, котрий залишив сім’ю, залишив родину, але героїчно будував і докладав усіх зусиль, щоб споруди, котрі мають стратегічне значення для нашої армії, для обороноздатності нашої держави, були споруджені».

Голова Тернопільської ОДА поспілкувався і з військовими, які вже потроху обживаються в новозбудованих приміщеннях. Бійці запевняють, завдяки роботі будівельників, у зоні бойових дій жити стало набагато комфортніше.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Маєм можливість перебувати у таких безпосередньо-капітальних спорудах, бліндажах, військово-опорних пунктах, військових точках. Як? Є, відчувається різниця?

військовослужбовець з Тернопільщини:

«Різниця дуже велика – шо жити в землі, там, з непевним перекриттям зрізаного дерева, а шо жити в спеціалізованих будинках, призначених для життя і для збереження життя військовослужбовців – то дуже відчутно і дуже замітно. Тут добре жити. Чим жити в землі і переживати, що підцепиш якусь хворобу чи шось приповзе десь непонятно звідки».

Тернопільські міліціонери, які охороняють громадський порядок в селищі Попасна та несуть службу на блок-постах,  розповідають, окрім технічних та робочих моментів, розуміння людей та підтримка збоку там, на Сході, є не менш важливими.

АНДРІЙ КУПЧАК, командир зведеного загону УМВСУ в Тернопільській області:

«Взаємини з місцевою владою та правоохоронними органами є досить хорошими, нормальними. Також місцеві жителі відносяться до нас з повагою, з розумінням. От. Всі задачі, які ставляться перед нами, ми виконуємо. І, я думаю, що найближчим часом, ми повернемся всі живі-здорові після виконання службового обов’язку».

     До речі, так звана «тернопільська стіна» фортифікаційних споруд у Луганській області, включно із окопами, бліндажами та укриттям для бійців і техніки, становить близько 17-ти кілометрів.

залишіть коментар