Тернополяни святкують Свято Спаса

Автор:     Опубліковано: 19 Серпня 2015 о 19:48    457 переглядів

Повітря біля Архикатедрального собору наповнили аромати польових трав. Люди освячують букети з них, а також яблука, груші, виноград. 19-го серпня православні та греко-католики відзначають Свято яблуневого Спаса. Пов’язане воно з тим, що, згідно з церковною традицією, Христос на горі Тавор преобразився перед своїми  учнями – Петром, Яковом та Іваном. Обличчя Його просяяло, як сонце, одяг зробився білим, як сніг.

п. ОЛЕКСАНДРА:

«Це є Преображення Христове на горі Тавор. Він показав своїм учням, що коли його будуть розпинати, щоб вони знали, що він добровільно пішов на смерть».

Христина зі Львова знає, на Спаса до церкви люди несуть не будь-які плоди.

ХРИСТИНА:

«Прийнято, всі фрукти, які в нас достигають… наші фрукти, то й святимо».

п. ІВАННА:

«Яблука, груші, сливи. Все, що було на городі. За все маємо дякувати Богові. Ми принесли, щоби посвятили нам. Це є на знак подяки та пошани».

п. РОМАН:

«Спас – думай про запас. Правда, ні?»

Тернополяни та гості міста цілком праві. Отці розповідають,  яблуневий Спас – це не лише Преображення Господнє, а й свято дозрівання плодів.

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, сотрудник Архикатедрального собору:

«Мойсей переводив ізраїльтян через пустиню. Він каже, коли я приведу вас у Нову землю, принесіть із тих місць первоплоди. В різних частинах світу це були свої. Відповідно, в кожного плоди були різні. В нас в Україні це замінилося відповідно на яблука, сливи, грушки. Зараз воно, звісно, трошки розмивається, тому що нам легше піти до якогось супермаркету, купити того. Але колись люди цього чекали, бо від цього залежало їхнє життя».

Освятивши перші плоди в храмі, люди дякують Богу за те, що вони успішно дозріли, і просять врожаю на наступний рік.

залишіть коментар