У тернопільському ставі – хвора риба

Автор:     Опубліковано: 13 Серпня 2015 о 20:31    383 переглядів

Довкола тернопільського ставу можна зустріти чимало рибалок, як любителів, так і професіоналів. Вони розповідають, це хобі приносить їм задоволення, а місцевою водоймою можна гордитися.

ОЛЕКСАНДР, рибалка:

«Тернопільський став – багатий на рибу, я вам скажу чесно. Тому що малька тут плаває дуже багато, і якщо берегти це водоймище, вибачте, не «загаджувати» його, і вести себе так, по відношенні до природи, дуже толерантно, то тут перспектива того нашого става – величезна».

Проте місцеві рибалки розповідають, останнім часом стан риби залишає бажати кращого. Нагадаємо, нещодавно у тернопільському ставі відбулося зариблення – близько шести тон малька «оселилося» у цій водоймі. Пан Олександр риболовить більше 50-ти років, і, на його думку, зариблення було неякісним.

ОЛЕКСАНДР, рибалка:

«Якщо це був би здоровий карп, не пошкоджений, не спорчений, і т.д. – це можна було би звернути на це увагу. На жаль, ми ловимо, всі от рибалки вам скажуть, процентів 70, наприклад, 10 карпиків – з них 6-7 пошкоджені. Мають хвороби, мають такі пошкодження – шкіряний покрив, луска особливо, і т.д, де плавці».

Пана Олександра підтримують й інші тернопільські риболови.

ВОЛОДИМИР, рибалка:

«Есть от запустили карпика, зеркального, и он больной попадается.

– А як зачасто? В чому справа, як думаєте?

Ну, видно, с какого-то водоёма закупили, где распространена какая-то там болячка, дырочки такие, глубинойдо 2-3 мм, говорят. Хлопцы отлавливали».

ОЛЕКСАНДР, рибалка:

«Карпик цього року запустили, то він якийсь з червоними такими цяточками. Певно, або хворого його сюди запустили, або чогось набрався. Але нелогічно, що він шось набрався, скоріше всього, карпика хворого пустили. В мене таке, знаєте, враження, що так, як в нас все робиться: хтіли зробити добре, але запустили, і вийшло так, як все».

Поки ми спілкувались з рибалками, на гачок таки попалась рибина. І, дійсно – здоровою її назвати важко.

ОЛЕКСАНДР, рибалка:

«Пошкодження є біля жаберної лівої кришки, в нього от, бачте, є і тут нище плавця спинного теж є пошкодження. Це ще він не дуже пошкоджений, а попадаються такі екземпляри, що просто аж в руки його бридко брати. І тому це проблема. От такий карпик попав в наш тернопільський став. Можливо, не мали на увазі, щоб гірше зробити, можливо, не дивилися в якому він стані, а тепер ми оце ловимо».

До речі, з приводу скарг рибалок та управління рибоохорони, міський голова Сергій Надал дав доручення негайно вивчити проблему. Таке завдання поставили перед комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста. Результати перевірки мають бути відомі наступного тижня.

залишіть коментар