У Тернополі шкільний дзвінок пролунає для майже трьох тисяч першачків

Автор:     Опубліковано: 31 Серпня 2015 о 22:04    647 переглядів

Зважаючи на ситуацію, в якій сьогодні перебуває Україна, з минулого року всі без винятку загальноосвітні заклади Тернополя забезпечили так званими тривожними кнопками. Цьогоріч кожній школі виділили по одній тисячі гривень на їхнє обслуговування.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«В обласних центрах бувають непередбачувані ситуації. Для того, щоб убезпечити життя та здоров’я, зберегти дітей, ми, власне, встановили ті тривожні кнопки. В разі небезпеки, щоб можна було нажати кнопку і викликати відповідні служби».

В Українській гімназії імені Франка тривожну кнопку ще не використовували.  Але те, що вона є і працює – додає учням і вчителям впевненості.

АНАТОЛІЙ КРИЖАНІВСЬКИЙ, директор Тернопільської української гімназії ім. І. Франка:

«Це тільки, якщо десь посторонні люди попробували щось десь: чи проникнути на територію, чи зробити якусь нестандартну ситуацію, тоді черговий у гімназії, який у нас тут є, він скористається цією кнопкою і зразу, я так розумію, що в районі 5 хвилин має приїхати відповідна бригада».

Навчальний рік освітні заклади розпочинають не лише безпечно, а й у більшій кількості. Із першого вересня у Тернополі з’явиться ще один ліцей. Його започаткувала міська рада спільно з педагогічним університетом.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Ми відкриваємо педагогічний ліцей спортивного спрямування, де будуть футбольні класи і класи з різними спортивними напрямками. Відкриваємо два нових дошкільних заклади, відкриваємо 5 додаткових груп».

Кількість дітей соціально-незахищених категорій, на жаль, збільшується з кожним днем. Їх у школах харчуватимуть безкоштовно. До того ж, збільшили і вартість такого харчування – до восьми гривень.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Зважаючи на економічну ситуацію, на те, скільки заробляють батьки. І таких сімей є дуже багато. Неповних сімей, багатодітних. Одним словом, які мають довідки соціально-незахищених категорій. Харчуємо дітей бійців АТО за рахунок підприємців в загальноосвітніх закладах, і за рахунок бюджету міського в дошкільних закладах усіх без винятку».

Підручниками учні теж будуть забезпечені, запевняє Ольга Похиляк.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Підручники для 4-7 класів півтора мільйона виділено на сесії. Так шо батьки можуть спати спокійно. За рахунок міського бюджету профінансовано вартість  всіх підручників».

Усі загальноосвітні заклади Тернополя бездоганно готові до початку навчального року, наголошує Ольга Похиляк. А шкільний дзвоник пролунає для майже трьох тисяч дітлахів Тернополя. Це приблизно на сотню більше першачків, порівняно з попереднім роком.

 

залишіть коментар