У Тернополі візьмуться за реконструкцію обласного перинатального центру

Автор:     Опубліковано: 6 Серпня 2015 о 19:05    465 переглядів

У Тернополі візьмуться за реконструкцію обласного перинатального центру. На це спрямують 25 мільйонів гривень, які Тернопільщина отримала з Фонду капітальних вкладів. Роботи у  медзакладі, нагадаємо, не можуть завершити вже декілька років. За словами голови Тернопільської облдержадміністрації, дещо зробили ще у 2010-му. Згодом закупили обладнання. А потім почалися проблеми.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми за рахунок місцевих коштів реконструюємо приміщення. Через 3 роки, начебто під маркою реалізації державної програми часів Азарова, здійснюється фінансування об’єкту, спрямоване на реалізацію загальнонаціональної програми перинатальних центрів матері і дитини, внаслідок якої ті напрацювання, котрі були раніше, були знищені, приміщення зруйноване, обладнання, яке було придбане на суму 12 мільйонів гривень, перебуває на збереженні в Збаражі». 

За даним фактом, каже Степан Барна, проводиться службова перевірка. Також голова ОДА звернувся до правоохоронних органів щодо притягнення до відповідальності осіб, котрі здійснювали нагляд за будівництвом і реконструкцією об’єкту. Завдання ж наразі – максимально ефективно використати наявні ресурси, та провести ті ремонтно-будівельні заходи, які дадуть можливість відновити повноцінне функціонування  пологового відділення перинатального центру.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Для нас сьогодні пріоритетом є реконструкція безпосередньо пологового відділення, з тим, щоб те обладнання, котре придбане було за 12 мільйонів гривень і стоїть на збереженні, було встановлене, і ми дали можливість забезпечити функціонування цієї установи. На другому етапі ми будемо облагороджувати і окультурювати інші об’єкти перинатального центру. Але одночасно ми маємо зробити все, щоб в одній палаті не було по 7-8 матерів».

Реконструкцію, вважає Степан Барна, мають завершити максимально швидко. Пріоритетом є листопад цього року.

Загалом, відповідно до постанови  Кабінету Міністрів, з фонду капітальних вкладів на Тернопільщину спрямували  приблизно 40 мільйонів гривень.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Йдеться також про частину коштів, які будуть спрямовані на реалізацію інших проектів в Тернопільській області. В даному випадку, йдеться про реконструкцію школи в Зборові, на суму 1 мільйон гривень, йдеться про Шумський район і встановлення котлів на альтернативному опаленні, а також йдеться про реалізацію програм, які спрямовані на реконструкцію тернопільських замків. В даному випадку, йдеться про суму близько 9 з половиною мільйонів гривень».

Ще 5 мільйонів в ОДА мають намір використати для вирішення проблеми обласного державного архіву, який зараз займає частину будівлі Архикатедрального собору. Зокрема, хочуть відновити ремонтні роботи у новому приміщенні, на вулиці Карпенка. Крім того на реалізацію різних програм область отримає ще кошти з фонду регіонального розвитку. Зі 102 мільйонів гривень наразі виділили 65.

 

залишіть коментар