Волонтерам з вул. Дністрянського потрібен метал

Автор:     Опубліковано: 5 Серпня 2015 о 21:35    553 переглядів

Від початку нелегких подій в Україні волонтери допомагають українській армії. Не є виключенням і Тернопіль. Зокрема, вже близько року, нарівні з іншими, у нашому місті, на вулиці Академіка Дністрянського, діє Склад допомоги бійцям АТО.

ТАРАС БІЛАН, керівник Складу допомоги воїнам АТО:

«Початковим етапом – це було на «Галанті», тобто я, безпосередньо я, перший тиждень це все починав, всі документи, все повністю. Після цього «Галант» перейшов на продукти, а ми зайнялися тим, чим завжди я любив, тобто, метал і допомога воїнам».  

Починали з однієї болгарки та зварки. Тепер  тут – повноцінні цехи з виробництва найрізноманітнішого. Чого лише не виготовляли: від маленьких спиртівок до станків для кулеметів. Заходимо всередину. На полицях – готові рятувальні стропи, виготовлені за зразками НАТО, устілки для взуття, які знадобляться військовим з настанням холоду. А в оцій коробці – «кішки» для розмінування.

«Нам з передової передали один зразок,  ми там дещо ще доробили Кішка нового зразка. В чому її суть: вона складається з двох частин. Поклав в кишеню, несеш. Треба перевірити територію – дуже просто вона складається, тут – чіпляється шнурочок. Закинув, протягнув – розтяжка зірвалася. Тобто, в великій кількості, якщо треба, ми дамо зразки. Кожен може виробляти, в кого є можливість».

А це – вже готовий верх від маскувального костюму, так званої «кікімори». Плетуть їх ось тут, надворі, з мішковини. Такі костюми покликані допомагати нашим воїнам залишатися непоміченими.

«Вона коштує, я вже говорив, 2 з половиною тисячі, приблизно, в магазині. В нас вона безкоштовно віддається, в першу чергу, снайперам і розвідникам».

Трохи далі, як його називають, цех конвеєрного типу. На момент зйомки тут трудяться кілька чоловіків – збирають станки для кулеметів. Це, зізнаються на складі, їхня гордість. По розроблених ними кресленнях такі станки, каже Тарас Білан, готові створювати й у інших містах, зокрема, Львові та Маріуполі.

«Щоб ви розуміли, одним пальцем поворотний механізм як крутиться. Туди-сюди. Так само воно йде вверх, тільки його треба прикрутити. Допуски дуже точні, безвідказно працює в любих умовах. Собівартість її в держави – приблизно 12 тисяч гривень. Наша – 3 тисячі, але ми віддаємо усі безкоштовно».

Крім того, каже Тарас Білан, в запасах мають близько півтори сотні славнозвісних «буржуйок». А ще тут вміють робити міні-каремати, спиртівки, підставки для приготування їжі, бойлери. Робота волонтерів не залишилася непоміченою. За заслуги перед Збройними силами України Тараса Білана нагородили.

ТАРАС БІЛАН, керівник Складу допомоги воїнам АТО:

«Нагорода не тільки моя. Це – нагорода всього складу. Тому що робили всі, допомагали – багато. Коли такі люди, як начальник Генерального штабу вважають за потрібне нагородити волонтерів за те, що робиться якась робота, значить, ми чогось вартуємо».

Робота триває. Відтак, волонтерам потрібні кошти на матеріали, електроенергію, пальне. Також на складі просять усіх небайдужих приносити будь-який метал, адже його можна обміняти на необхідний для роботи. Потрібні і люди, які вміють працювати з болгаркою чи користуватись зваркою-напівавтоматом.

 

залишіть коментар