Жителі села на Кременеччині перекрили дорогу, щоб ходити до церкви

Автор:     Опубліковано: 25 Серпня 2015 о 19:10    812 переглядів

НАТАЛІЯ ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«Траса «Доманово-Ковель-Чернівці» перекрита вже більше, як годину часу. Жителі села Колосова прогулюються по пішохідному переходу. Що стало причино такої акції – зараз дізнаємось».

жителька с.Колосова:

«Я на українській землі, 24 роки, 24 річниця України і ми не можем молитися по-українськи».

Основною перешкодою переходу жителів села Колосова до Київського патріархату стала реєстрація. Адже релігійна громада цього села вже роками належала Московському патріархату, і до військового українсько-російського конфлікту колосівці гострої проблеми тут не бачили.

п. АНДРІЙ, член громади с.Колосова:

«Питання дуже чітке і конкретне: ми хочемо, щоб наші оці всі люди, діти українську мову чули в церкві, слово Боже на своїй зрозумілій мові. Ми хочемо українською мовою. В нас є ще священик з Шпиколос – п. Анатолій. Він каже, що да, він готовий нас другою парафією взяти, і він править українською мовою».

ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова:

«Ми зібрали 101 підпис за перехід під Київський патріархат. 50 чоловік лишилося за Московський і 34 утрималось.  Три місяці в нас закінчується 27-го числа термін, щоб ми ці документи подали в обласну адміністрацію на реєстрацію нашого статуту зі змінами. Влада наша обіщає – цього нема. І в зв’язку з цим, ми сьогодні вийшли на цей протест, щоб нас дальше влада почула і звернула на нас увагу».

Люди розповідають, ще після зборів сільської громади, які відбулися ще 26-го квітня, запропонували і своєму священику перейти до Київського патріархату, але він категорично відмовився. А на компроміс, яким хотіли зробити почергові богослужіння у храмі – не пішов. Тоді громада внесла зміни до статуту, щоб змінити підпорядкування з Московського на Київський патріархат.

ЮЛІЯ КОВАЛЬЧУК, сільський голова с. Колосова:

«Проблема то, що утворилося 2 громади. Одна громада – українська православна церква КП і Українська Православна Церква. Громада української православної Церкви КП подала документи на реєстрацію в Тернопільську обласну адміністрацію. Колосіївська сільська рада надала висновок, що вбачає за доцільне зареєструвати громаду української православної церкви КП».

Позицію прихильників Московського патріархату у селі Колосова ми також запитали.

п. НЕЛЯ, жителька с. Колосова:

«Я тута 38 літ прожила! Дітей повінчала, похрестила, і внуків так само!

–         І в чому справа?

–         В чому справа? Щоб я, православна віра в мене! «Якою верою родился – такой подыхай! Казав мій колись папка-небожчик. Бо тому шо – престол, в престолі мощі, вони посвячені православною вірою. Де його дівати? Всі образи, всі лампадки, свічки, всьо люди, що дають, куди його дівати? Шо, повинна православна віра всьо зняти, а вони повини на 2-гу неділю своє постелити?»

За деякий час, на вимогу протестувальників, до них таки приїхав заступник директора департаменту культури, релігії та національностей Тернопільської ОДА. Чиновник пояснив, рішення по Колосовому буде прийнято за два дні.

ІГОР КУЛЬЧИЦЬКИЙ, заст. директора департаменту культури релігії та національностей Тернопільської ОДА:

«Згідно Закону про свободу совісті, обласна державна адміністрація може зажадати висновок органів місцевої влади. В такому випадку термін розгляду документів продовжується до 3-х місяців. Ми продовжили термін розгляду документів. В даний час ми вивчаєм ту ситуацію, і до 27-го числа буде прийнято відповідне рішення».

Ігор Кульчицький додає, якщо рішення обласної адміністрації громаду села Колосова не влаштує – вони мають повне право його оскаржувати. В свою чергу, жителі села Колосова, якщо їх не почують, обіцяють і надалі діяти радикально.

залишіть коментар