Сюди приходять за книгою, і поринають у атмосферу народної та духовної культури українців. Чи не основний напрямок роботи бібліотеки № 4 для дорослих – народознавство та краєзнавство. Етно-центр у книгозбірні з’явився ще у 2013-му.
СВІТЛАНА КОЗЕЛКО, завідувач міської бібліотеки №4 для дорослих:
«Розпочалося все з того, що у 2013 році пропозицію таку щодо створення етно-центру надав Олександр Іванович Смик. Він хотів, щоб бібліотеки показали новий ракурс роботи, щоб вони по-іншому розвивалися, щоб вони привернули увагу. І прийшовши сюди, він сказав: давай зробимо тут етноцентр. І ми поєднали тих два бачення».
Розпочали з того, що звільнили одне з приміщень, зробили косметичний ремонт, і згодом там постала українська світлиця.
ІРИНА ХУДОБА, кореспондент ІНТБ:
«Однією з перших тут з’явилася ось така піч. Поступово колекцію наповнили неабиякою кількістю експонатів. Цікаво, що чимало надали небайдужі».
В бібліотеці кажуть, до створення етно-центру долучалися волонтери, а мешканці міста та області дарували свої речі. Тепер тут є бамбетель з Теребовлянщини, прялка та скриня з Почаєва, а ще – одяг, ікони, старовинні гончарні вироби та речі домашнього вжитку. Небайдужі, розповідає Світлана Козелко, подарували також стенди та манекени. Кошти, каже завідувач, зокрема, на ремонт, надала і міська рада.
Також, після нещодавнього оновлення, у бібліотеці з’явилася етнографічна карта Тернопільської області. На ній зображені окремі елементи українського одягу, які притаманні різним районам. Зі слів Світлани Козелко, працювали над картою близько 7-ми місяців. Учасники краєзнавчої студії та працівники бібліотеки шукали зразки, консультувалися, відвідували музеї, спілкувалися з мешканцями області, народними майстрами. Оплатити виготовлення карти допомогли представники канадського благодійного фонду.
СВІТЛАНА КОЗЕЛКО, завідувач міської бібліотеки №4 для дорослих:
«Дарування фонду не закінчилися на тому. Коли вони побачили, що в нас трошки така бібліотека була в неестетичному і негарному вигляді, нам надали 70 тисяч гривень. За що ми можемо тепер показати, яка в нас гарна бібліотека. Тут, де ми зараз знаходимося, там далі етно-центр, тут – читальний зал. Ми маємо, крім того, що етно- центру, функції комп’ютерів, надаємо послуги комп’ютерні, обслуговуємо людей літературою, яка є в одному екземплярі, в читальному залі».
Організовують у книгозбірні і різноманітні виставки. До прикладу, нещодавно до уваги відвідувачів представили «Душу на полотні» – колекцію народного одягу теребовлянської вишивальниці Надії Семців.
СВІТЛАНА КОЗЕЛКО, завідувач міської бібліотеки №4 для дорослих:
«На даний момент всі експонати, які на манекенах – це вже не нашого етноцентру, наші складені в скрині. Тут колекція є представлена її бабусі, саме її, і навіть, я вам покажу, такими голубими гарними нитками, вишита одна робота її батька».
Паралельно у бібліотеці діє виставка робіт тернопільської художниці Надії Карамзин.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.