28-30 вересня у Тернополі – «Бібліофест»

Автор:     Опубліковано: 25 Вересня 2015 о 19:40    770 переглядів

75 літературних подій протягом трьох днів. Це – «Бібліофест», який відбудеться в Тернополі. Стартує він 28 вересня о 15 годині у краєзнавчому музеї. Там же презентують унікальну виставку Юрія Храпая, яку привезуть із Києва. Тернополяни матимуть три дні, аби з нею ознайомитись.

МАРІЯ ГУДИМА, голова ГО «Тернопільські дні моди»:

«На цій виставці вперше презентовано видатні манускрипти ХIV століття, які створені на Галицько-Волинських землях. Ця виставка займає дуже велику площу, вона має дуже багато матеріалів. Там вона може розміщуватися на 150-200 м². Ми в краєзнавчому музеї максимально спробуємо показати тернополянам те, що можна буде привезти і те, що можна буде показати».

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя:

«Тільки Президент держави може торкнутися Пересопницького Євангеліє. У кожного тернополянина буде така можливість деякі листки з Пересопницького Євангеліє… Це – людина, яка їх реставрує. Він буде присутній на відкритті виставки. З ним можна буде поспілкуватися».

29-го вересня, з-поміж усього різноманіття подій, відвідувачів чекають презентації книжок і зустрічі з авторами.

НІНА ДЕНИСЮК, директор міської централізованої бібліотечної системи:

«О 13:30 в бібліотеці №2 для дорослих, це район «Дружби», відбудеться презентація нової книги Ніни Фіалко «Коли брати стають ворогами». О 13 в бібліотеці №3 для дорослих, це – Кутківці, відбудеться зустріч читачів із письменницею Галиною Шулим».

О 18 в Українському Домі «Перемога» Ліля Кобільник співатиме пісні на вірші Ліни Костенко. А 30 вересня о 18 годині організатори готують для тернополян особливий вечір закриття «Бібліофесту». Відбудеться він у «Палаці Кіно».

МАРІЯ ГУДИМА, голова ГО «Тернопільські дні моди»:

«Буде творча зустріч із народною артисткою України, лауреатом державної премії імені Т. Шевченка Ларисою Кадочніковою. Але це не просто творча зустріч. Це – ювілейний перегляд фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Будуть представники з Кіностудії Довженка і будуть громадські діячі відомі в Україні. Це буде такий ювілейний вечір свого роду, де можна буде поспілкуватися з багатьма людьми».

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя:

«Це не просто буде перформанс. Це буде показ за запрошеннями вільними. У доступі вони будуть вільні, безкоштовно. Їх можна буде просто взяти в «Палаці Кіно» для всіх бажаючих. І я гадаю, що це буде своєрідний такий форум інтеліґенції нашого міста».

Також кажуть організатори, на вечорі будуть музики та кава. Ознайомитись із детальною програмою фестивалю можна на  сайті міської централізованої бібліотечної системи.

залишіть коментар