Активісти «Тернополя Європейського» відремонтували приміщення братства ОУН-УПА у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 29 Вересня 2015 о 20:20    294 переглядів

Братство ОУН-УПА у Тернополі користується приміщенням за адресою Острозького, 45 вже більше 20-ти років. Роман Ванчура розповідає, за цей період жодного разу ремонтів тут не робили, бо не мали такої фінансової можливості. А державні установи, в які звертались, назустріч ветеранам не йшли. Відновити приміщення зголосились тільки активісти громадської організації «Тернопіль Європейський».

РОМАН ВАНЧУРА, голова братства ОУН-УПА Подільського краю «Лисоня»:

«Ви відновили пам’ять наших павших героїв, тих, котрі воювали за незалежну українську державу. Ми Вам від душі вдячні! І все наше братство сьогодні, котро зійшлося тут, є представники Збаразького району, Теребовлянського району, Козівського району – ми Вам дуже кланяємся низько».

Ремонтні роботи тривали близько двох місяців – підлоги, стіни, стелі та санвузол – це те, що потрібно було привести до належного стану. Відремонтували також аварійні сходи та фасад будівлі. Днями приміщення освятили.

ВІТАЛІЙ ЦИМБАЛЮК, голова правління ГО «Тернопіль Європейський»:

«Знаєте, таким людям, як я, молодим, ви не повинні дякувати. Тому що ми зобов’язані зберегти пам’ять про вас, про наших дідів, прадідів, про наших предків. З Господньою допомогою, ми зуміли – наша громадська організація, я особисто, ми зуміли зробити справді хороші ремонти для вас. Ну, і я обіцяю, що ми дальше будем з вами співпрацювати. Ці борги, які є в вас, ми однозначно будем погашати, разом з владою, разом з громадськими організаціями і спільними зусиллями».

До речі, це приміщення важливе і тим, що тут діє єдиний на Тернопільщині музей ОУН-УПА, де зібрано чимало унікальної інформації та фотографій.

 

залишіть коментар