Борщів запрошує на фестиваль

Автор:     Опубліковано: 4 Вересня 2015 о 19:20    754 переглядів

«Борщівська сорочка з узором ріллі, і кров’ю окроплена доля її». Саме під таким гаслом цьогоріч пройде фольклорно-мистецький фестиваль «Борщівська вишиванка». До слова, дійство на Тернопільщині проведуть вже ввосьме. Зі слів міського голови Борщева, історія такої вишивки сягає глибини віків.

ІВАН БАШНЯК, міський голова Борщева:

«Ця спадщина принесена із глибокого Трипілля, вона принесена і з ближніх століть, коли у нашому краї перебували турки. І в цей період з’явився такий новий вид вишиття. А на самому вишитті ми бачимо узори, які знайдені на глечиках в печері Вертеба, село Більче-Золоте».

Не лише вшановуватимуть вишиванку, а й ласуватимуть однією з найвідоміших національних страв: у рамках дійства, за традицією, проведуть і фестиваль борщу «Борщ’їв». У програмі також – виставки та концерт. Розважатимуть як місцеві колективи та виконавці, так і гості з різних куточків країни та світу.

МИХАЙЛО ФРАНКІВ, заступник директора департаменту культури ТОДА:

«Запросили тільки Тетяну Піскарьову, це Заслужена артистка України. Буде також Микола Янченко, з Вінниці. Це буде Марян Пуляк з Охтирки, журналістка Світлана Яковенко з Австралії. Ну і, звичайно, зірка Борщівщини, «Лісапетний батальйон». І, звичайно, вони запросили гурт «Тріода».    

Учасниками заходу будуть також бійці та волонтери, а ще там збиратимуть кошти на потреби АТО. До слова, минулого року, через ситуацію в країні, фестиваль не проводили.

ВІКТОР ШУМАДА, заступник голови ТОДА:

«Чому важливо проводити різноманітні такі фестивалі і чому ми їх проводимо? Саме тому, що навіть наші воїни, кіборги, з якими спілкується часто голова обласної державної адміністрації, говорять про те, що не можна, в такий час, як зараз, скажемо, падати країною в якусь призму депресії, постійних проблем. Дуже важливо, щоб люди переключились на творчість, переключились на наші традиції, на історію».

Гостей у Борщеві чекають вже цієї неділі, 6-го вересня. У перспективі, сподіваються в ОДА, фестиваль здобуде статус всеукраїнського.

 

залишіть коментар