Майже два десятиліття у дитсадку №2 навчають дітей з вадами слуху та мовлення

Автор:     Опубліковано: 29 Вересня 2015 о 20:23    803 переглядів

Днями своє професійне свято відзначили працівники дошкільних навчальних закладів. Виховання дітей – завдання непросте, а надто, якщо діти – особливі.

Ось це – садочок номер 2, що на Лесі Українки. Особливість його в тому, що разом зі звичайними тут навчаються діти з вадами слуху та мовлення. Малеча, розповідають в дитсадку, не лише з Тернополя, а й з області.

НАДІЯ БЕЗКОРОВАЙНА, завідувач Тернопільського дошкільного навчального закладу №2:

«Ми починали з того, що в нас було 9 груп загального типу і 3 групи з вадами слуху та мови. Ми побачили, що, якщо дітки були перспективні, з вадами слуху, ми їх давали в мовне середовище до дітей, в них швидше розвивалася мова, і вони адаптувалися в суспільство швидше. Ми вже майже 20 років так працюємо, бо маємо вже дітей, відкрили групи з загальним недорозвитком мовлення, з затримкою психо-мовного розвитку».   

Наразі в закладі, розповідає Надія Безкоровайна, 13 груп, де навчається 268 дітей. З них 76 – з особливими потребами. Працює заклад цілодобово, адже деякі вихованці тут же залишаються ночувати. В дитсадку кажуть – намагаються створити для малечі найкращі умови. Допомагає і міська рада, за словами завідувача, зокрема, оновили майданчики, відремонтували дах, садочок одним з перших отримав індивідуальний тепловий пункт. Втім, чимало вдалося зробити силами працівників, батьків та спонсорів, до прикладу, відремонтувати музичний та спортивний зали. Невдовзі, обіцяє міський голова Тернополя, садочок отримає ще й нове обладнання для кухні.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми зверталися до Кабінету Міністрів України, де дали перелік об’єктів, які хотіли би в цьому році профінансувати за рахунок коштів бюджету регіонального розвитку, з державного бюджету. Ми отримали ці кошти, два з половиною мільйони гривень, і зараз, у відповідності до поданих раніше пропозицій, ці кошти будуть розподілені. В тому числі, частина коштів піде на придбання необхідного обладнання, енергозберігаючого, для кухні цього дитячого садочка. Це в розмірі 90 тисяч гривень».   

Додаткового обладнання, каже Сергій Надал, потребують майже усі садочки міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Частково ми це зробили на початку року, спеціально виділились кошти на придбання плит, духовок, і іншого обладнання, яке необхідне для дитячих садочків. Було зроблено в кожному садочку по одному дитячому майданчику. Але, насправді, кожен садок потребує, щонайменше, три таких майданчики, і це вже є перспектива наступного року. В садочках є реальні проблеми з дахами, які потрібно ремонтувати капітально. А ми їх ремонтуємо час від часу, на скільки на це є кошти. Тому що утримання садочків – це виключно витрати міського бюджету: заробітна плата, ремонти і все інше».

 

залишіть коментар