Тернопільські борці повернулися з Польщі чемпіонами

Автор:     Опубліковано: 21 Вересня 2015 о 21:50    713 переглядів

На Олімпійських іграх вільна боротьба вже більше ста років. Ціль спортсменів – за допомогою різних технічних прийомів покласти суперника на лопатки. Тренуються вони в спортивних школах по усій країні. А за титул чемпіона на міжнародних змаганнях борються кращі. Тернополянин Мартин Мерва здобув першість на турнірі «Олімпійські Надії» у ваговій категорії до 65 кілограмів серед кадетів. Змагання відбувалися у польському Ряшеві. Хлопець представляв  спортивний клуб імені Богдана Сцібайла «ГалТер’S».

МАРТИН МЕРВА, чемпіон Міжнародного турніру з вільної боротьби «Олімпійські Надії»:

«Спонтанно це все вийшло дякуючи Ігору Богдановичу Сцібайлу. Він нам буквально за день-два подзвонив. Каже, поїдеш у Польщу? Кажу, та поїду, мені що? Поїхав. Вийшло так, що переміг».

Чемпіон провів 4 поєдинки: 3 з українцями і один із поляком. Зізнається, перемога далася йому нелегко.

МАРТИН МЕРВА, чемпіон Міжнародного турніру з вільної боротьби «Олімпійські Надії»:

«Найважче було у фіналі з Артуром із Хмельницького. Я у нього у Львові програв. Вийшов у першу схватку – і в нього програв. І тут ніби матч-реванш був. І виграв у нього вкінці вже 8:4».

Також золото здобув Назарій Григоряк зі Збаража. Три срібла вибороли тернополянин Володимир Рибін, збаражчани Андрій Ткач і Олег Ключка. Із бронзою повернувся також спортсмен зі Збаража – Богдан Бацюк.

ІГОР СЦІБАЙЛО, президент спортивного клубу «ГалТерS»:

«На цьому турнірі бачиться такий зріз, власне, юніорів найсильніших, які в Центральній Європі (Польща, Чехія, Україна) розподілили місця на сьогоднішній день. Вони побачили свої сили. На Олімпіаді вони можуть брати участь, якщо хто досягне того, через 2, 3, 4 роки. Тобто, це – дійсно олімпійські надії».

Участь і здобуті перемоги в міжнародному турнірі вселили у спортсменів віру в себе, розповідає Ігор Сцібайло.

ІГОР СЦІБАЙЛО, президент спортивного клубу «ГалТерS»:

«Є проблема велика. Це, власне, кошт цих виїздів, насправді. Це не дуже дешеве задоволення, хоча ми потім маємо результат, звісно. Ми знаємо, що наші хлопці сильні. Ми знаємо, що їх можна везти, що вони, принаймні, в призерах за кордоном будуть 100%. Як бачимо, привозимо і чемпіонів».

Борців запросили на наступний міжнародний турнір в чеське місто Брно. Якщо вдасться знайти гроші, тернопільські спортсмени зможуть позмагатися і там.

залишіть коментар