Тернополян закликають просити чеки при купівлі підакцизних товарів

Автор:     Опубліковано: 10 Вересня 2015 о 21:07    133 переглядів

«Виданий чек – гроші громаді!». Акція під такою назвою стартувала у Тернополі. Нагадаємо, в рамках децентралізації, з 1 січня 5 відсотків від продажу підакцизних товарів залишаються у місцевому бюджеті.

ПЕТРО ЯКИМЧУК, начальник Тернопільської ОДПІ:

«До підакцизних товарів основних на сьогодні – це тютюнові напої, алкогольні вироби,  паливо-мастильні матеріали, і пиво. Пиво також віднесено до алкогольних напоїв».

Реалізація підакцизних товарів, розповідає Петро Якимчук, передбачає використання зареєстрованого касового апарату. Однак деякі підприємці, аби не показувати реального виторгу, свідомо не видають розрахункові документи, тобто – чеки, покупцям.

ПЕТРО ЯКИМЧУК, начальник Тернопільської ОДПІ:

«Що це тягне за собою? В першу чергу те, що саме цей новий податок, як я вже назвав, податок з реалізації підакцизних товарів, 5 %, не поступає відповідним чином до місцевої казни. Відповідно, місцева казна недоотримує значну частину коштів».

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«Слід відмітити, що даний податок дуже гарно себе зарекомендував, оскільки на сьогоднішній день це є другий по величині податок, який наповнює міський бюджет, після податку з доходів фізичних осіб. І якщо на початку року ми планували, що його надходження буде десь приблизно 48 мільйонів, то станом вже на сьогоднішній день ми бачимо, що ці надходження будуть, звичайно, більші. І на останній сесії ми навіть уточнили бюджет. Ми передбачаємо, що це буде майже 64 мільйони».  

Зі слів Вікторії Остапчук, ці надходження, в першу чергу, спрямовують на утримання міста, а саме – ремонт доріг та прибирання вулиць. Відтак, вважає заступник міського голови, кожен повинен розуміти, що, купуючи підакцизний товар легально, робить свій вклад у розвиток міста. До слова, разом з відповідними органами за дотриманням податкового законодавства слідкуватимуть і представники громадських організацій.

ІРИНА ЖИГУНОВА, голова БФ «Вікно життя»:

«Ми плануємо залучити велику кількість волонтерів, між якими буде розприділена територія міста, яку вони контролюватимуть на предмет легального продажу підакцизних товарів».  

Законослухняним підприємцям, з їхньої згоди, клеїтимуть відповідну наліпку.

РУСЛАН ДЗУДА, заступник голови ГО «Файне місто»:

«Ми будемо робити контролюючий обхід закладів, де продають підакцизний товар, декілька разів в тиждень. Звичайно, заклади, які не видають чеки, ми будемо висвітлювати в засобах масової інформації, а також – на соціальних сторінках нашої акції».

Акція безстрокова. Долучатися до неї організатори просять і усіх небайдужих мешканців міста. Зокрема, наголошують: купуючи підакцизний товар, покупець вправі вимагати чек.

залишіть коментар