У Копичинській виправній колонії №112 своє місто

Автор:     Опубліковано: 3 Вересня 2015 о 21:54    1 734 переглядів

У 60-х роках минулого століття в Копичинцях створили трудову колонію для неповнолітніх. З того часу цю установу кілька разів реорганізовували, а у 2004-му році її перейменували на виправну колонію №112. Зараз тут утримують повнолітніх чоловіків, які засуджені до позбавлення волі вперше, на термін від одного року до п’ятнадцяти.

НАТАЛІЯ ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«В Копичинській виправній колонії відбувають покарання 509 осіб. В яких умовах проживають засуджені та чим займаються – зараз побачимо».

Зазвичай, ті, хто ніколи не був у місцях позбавлення волі уявляють собі їх по-іншому. Зізнаємось чесно, ми також чекали гіршого. А насправді, це «місто в місті» запевняє Олександр Окружко – заступник начальника Копичинської виправної колонії.

ОЛЕКСАНДР ОКРУЖКО, заст. начальника Копичинської виправної колонії №112 із соціально-виховної та психологічної роботи:

«Підйом в 6-й годині, ранкова зарядка, перевірка, сніданок, вивід на роботу, потім в 21:00 вечірня перевірка, і в 22:00 – це відбій, якщо будній день. І якщо вихідний – відбій в 23:00, підйом – в 7-й годині».

Якщо засуджених в Копичинцях більше п’ятиста, то працівників колонії близько двохсот п’ятдесяти. Олександр Окружко розповідає, задля безпеки колонія поділена на 4 структурні дільниці.

ОЛЕКСАНДР ОКРУЖКО, заст. начальника Копичинської виправної колонії №112 із соціально-виховної та психологічної роботи:

«Це дільниця карантину, діагностики і розподілу, де засуджені, коли прибувають до нас, відбувають 14 днів і потім комісія розприділяє їх по відділеннях. Тобто на дільниці  ресоціалізації. Потім є дільниця посиленого контролю і  дільниця соціальної реабілітації».

У Копичинській колонії засуджені проживають у казармах ы, так званих, «кубриках». Вони мають можливість навчатися і працювати. Їдальня, де харчуються ув’язнені досить велика. На кухні, до речі, працюють лише 4 людини.

ІВАН РИБ’ЯК, засуджений, працює на кухні:  

«Два роки працюю на кухні, 4 години підготовка до видачі їжі. Не тяжко тут працювати нам, нормально. Вот сьогодні суп перловий, вчора був суп ячмінний. Ми так міняєм меню. Каша ячмінна – на вечір каша пшенична». 

Також в колонії діє кімната психо-емоційного розвантаження, актова зала, бібліотека. А ще тут є аж 7 релігійних громад.

ОЛЕКСАНДР ОКРУЖКО, заст. начальника Копичинської виправної колонії №112 із соціально-виховної та психологічної роботи:

 «Ну, відповідно, є в нас римо-католицька, православна молитовна кімната, греко-католицька, свідки Єгови, євангелісти, адвентисти 7-го дня ходять. Ну,  і силами засуджених зроблено кімнатка для мусульман. Там в нас 11 чоловік, які ходять туда, моляться».

На території установи діє підприємство, де, за бажанням, працюють засуджені. Там вони виготовляють вироби з дерева та металу.

залишіть коментар