У парку «Топільче» встановили пам’ятник Славку Луцишину

Автор:     Опубліковано: 1 Вересня 2015 о 19:10    817 переглядів

Славко Луцишин під час Першої світової війни воював чотири роки і пройшов два фронти: російський та італійський. Незважаючи на те, що йому було лише 7 років, він показав себе достойно, розповідає історик Сергій Ткачов. І додає, дуже шкода, що тернополяни мало знають свою історію.

СЕРГІЙ ТКАЧОВ, історик:

«Тернопіль є в історії Першої світової війни всіх країн. Тут відбувалися на Тернопільщині найкривавіші і найзапекліші бої. В нас тут воювали німці, австрійці, чехи, поляки, турки. Турецький експедиційний корпус був в Бережанах. І на боці російської армії воювали англійці, бельгійці і французькі льотчики. Тому світ знає про Тернопіль. На жаль, тернополяни зовсім не знають історію свого міста, особливо період  Першої світової війни».

Мирослав Луцишин  потрапив на фронт у липні 1915 року. Бої тоді точились між Тернополем та Зборовом. Після поранення,  залишився допомагати санітаром у військово-польовому госпіталі. Постаттю відважного хлопчиська сьогодні захоплюються тернопільські пластуни.

ОЛЕСЯ СЛИВ’ЯНА, пластунка:

«Це така патріотична історія, яку має знати кожен пластун. Тому що цей хлопець показав в свої 7 років, хоча йому було лише 7 років, але він вже тоді заклав свій патріотизм. І тепер ми бачимо, що патріот – це або з дитинстваабо вже ніколи. Він викликає гордість за своє місто, за свою країну. За те, що тут є такі люди, як цей хлопчик».

Щодо самого пам’ятника, то тут, на фоні земної кулі розміщена фігура маленького воїна. А ще автор роботи додав й інші елементи.

ДМИТРО ПИЛИП’ЯК, скульптор:

«Я вирішив ввести в композицію образ галки – птаха, яка була гербом Галичини, поскільки Славко був галичанин і він в душі відстоював свою землю, Галичину, яка тоді була частино Австро-Угорської імперії. Ото колесо історії, отой млин, який перетирав усі долі людей, як і цивільних, так і воєнних».

До слова, переживши війну, Мирослав Луцишин почав вивчати медицину. А загинув у рідному Тернополі вже під час Другої світової війни у віці 35-ти років.

залишіть коментар