У Тернополі більше 120 людей зібралися, щоб пробігти довкола ставу

Автор:     Опубліковано: 15 Вересня 2015 о 19:30    709 переглядів

На годиннику – близько 12-ої. Біля причалу збираються люди у спортивному. Розминаються, готуються, адже вже невдовзі – на старт. Днями у нашому місті відбувся вже традиційний відкритий легкоатлетичний пробіг «Тернопільська Озеряна», присвячений Дню фізичної культури і спорту та Олімпійському тижню.

ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ТОДА:

«Вважаю, що біг – це один із самих доступних видів спорту. Практично, я не знаю, що може зашкодити людині вийти на пробіжку. Можливо, лід, можливо, дуже сильний вітер? А, загалом, спортсмени, ентузіасти цього спорту, бігають круглий рік, не зважаючи на жодні обставини. Тому я бачу для себе біг як спосіб №1 залучати максимум людей для того, щоб вони цікавилися своїм здоров’ям, для того, щоб вони працювали, гартували себе».

Вперше такі змагання, каже Віктор Мацикур, провели у 1997. Тоді серед випробувань був заплив озером. Втім, через кілька років програму трохи скорегували.

ІРИНА ХУДОБА, кореспондент ІНТБ:

«Учасники змагань повинні подолати дистанцію в понад 9 кілометрів довкола озера. Цього разу таких любителів бігу зібралося більше 120».  

Взяти участь в «Озеряні» могли всі охочі. Головне – мати належну фізичну форму. Змагалися у 12-ти вікових категоріях – від наймолодших до бігунів доволі поважного віку.

ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ТОДА:

«Ми додали ще одну категорію, це – спортсмени, віком старші 75 років. Так що можете собі уявити, яку треба мати хоробрість особисто, ще й, напевно, крім того, що фізичні дані, фізичну кондицію. Просто хоробрість для того, щоб пробігти цих 10 кілометрів».

В цілому, учасниками забігу стали 100 чоловіків та 24 жінки.

МИХАЙЛО ОНИШКІВ, учасник змагань:

« В мене, фактично, це маленьке тренування. Роблю це для себе, бо почав бігати вже з березня місяця, готуючись до Півмарафону Львів. Тобто, в мене була така дистанція. А це маленьке тренування»,

АНЯ МЕЛЬНИК, учасниця змагань:

«Я вперше беру, мені просто цікаво випробувати свої сили».   

Серед бігунів – як мешканці Тернопільщини, так і гості із сусідніх областей.

ЛЕОНІД ДАХНОВСЬКИЙ, головний суддя змагань:

«Приїхали до нас учасники з районів Тернопільської області, 8 районів приймають участь. Є з Львівської області, з міста Калуш Івано-Франківської, з Чернівців».

Першим фінішував 46-річний Андрій Коцюбко з Козівського району.  Аби подолати дистанцію, йому знадобилася 31 хвилина та 20 секунд. Чоловік каже: раніше був учасником таких змагань. Однак відтоді сплило вже немало часу. Тепер, каже, бігає для підтримки форми.

АНДРІЙ КОЦЮБКО, прибіг першим:

«Раніше брав, років 12 назад останній раз. Потім не брав, бо мене не було тут. Тепер, думаю, пробіжуся, згадати молодість. Добра погода нині. Не було жарко, дуже добре біглося. Так що задоволений бігом».

Втім, перевершити рекорди попередніх років, як чоловічий, так і жіночий, цього разу нікому з учасників «Озеряни» не вдалося.

 

залишіть коментар