У Тернополі першу річницю відзначила 44 артилерійська бригада

Автор:     Опубліковано: 9 Вересня 2015 о 19:26    482 переглядів

Урочистості з нагоди річниці створення 44-ї окремої артилерійської бригади розпочали із молебню та освячення меморіалу бійцям, які віддали свої життя у зоні АТО. На пам’ятнику, який встановили на території військової частини, викарбували імена Героїв.

ВАЛЕНТИН КОЗЛОВЕЦЬ, т.в.о. командира 44-ї артилерійської бригади:

«Десять. На сьогоднішній день в нас є десять загиблих. З них сім будуть внесені в списки підрозділів довічно. Наші підрозділи приймали участь в визволенні міста Слов’янськ, при обороні Горлівки, Дебальцево, Попасна, Вуглегірськ, і т.д.».

Зараз 98% особового складу бригади, включно із командиром, знаходяться на Сході нашої держави. Одним із перших у зону АТО відправили гАубичний дивізіон, у жовтні 2014-го. Валентин КозловЕць розповідає, за період служби бійці 44-ї бригади неодноразово відзначились виконанням складних бойових завдань. Одним із таких військових – є Олексій Семиженко.

ОЛЕКСІЙ СЕМИЖЕНКО, заст. начальника штабу 44-ї артилерійської бригади:

«В той час терористи намагалися взяти Дебальцеве, взяти в кільце. Їх більш цікавило наше угрупування, яке там було. Вони хотіли повністю його знищити. І в мене був якраз напрямок, я їм не дозволяв, ну, наші війська там не дозволяли повністю окружити Дебальцево. Тому в боях знищив 4 танка та 1 БМП».

Під час урочистостей чимало військових отримали подяки та почесні грамоти. Бійці запевняють, значною для них є підтримка та допомога волонтерів. Ті ж, у свою чергу, кажуть, співпраця із військовими їх аж ніяк не обтяжує. До слова, на річницю для бригади змогли придбати автомобіль.

НАЗАР ХАМУЛЯК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«А на бус хлопці заробили допомагаючи нам в проведеннях акцій. Це такий нонсенс. Не знаю чи більше в Україні хтось таке робить. Але ми горді, що ми перші запросили хлопців і волонтери спільно з місцевою військовою частиною тернопільською разом працювали на допомогу частині».

Прийшли на свято до військових і представники громадських організацій.

ІГОР ВОНС, голова ГО «Центр Антикорупції»:

«Я впевнений, що спільними зусиллями політиків, бізнесменів, всіх громадян нашої країни – ми збудуємо сильну, боєздатну, оснащену нашу українську армію».

А ще, військові 44-ї бригади запевняють, українці – хоч і мирна нація, але сильна.

ОЛЕКСІЙ СЕМИЖЕНКО, заст. начальника штабу 44-ї артилерійської бригади:

«Російська пропаганда каже, що в них кращі війська, що ми нічо не можем зробити, але це не правда. Вони нас також бояться. І тільки при перших пострілах тікають».

 АНДРІЙ ДОВГИЙ, старшина протитанкового дивізіону:

«Я хочу сказати одне-єдине, що українська нація – це нація героїв. Ми ніколи, за всі віки, ні перед ким не стояли на колінах. Всі, хто до нас приїжджають, всі хай нашому хлібу радіють і сіллю. А хто прийде до нас з мечом – від меча і погібне».

 

залишіть коментар