В ОДА міряли тиск та визначали, скільки пити

Автор:     Опубліковано: 29 Вересня 2015 о 20:22    277 переглядів

Серцево-судинні захворювання – одна з основних причин смертності. Надмірна вага, паління, зловживання алкоголем, малорухомий спосіб життя – ось те, що призводить до захворювань серця, застерігають фахівці.

ІРИНА ХУДОБА, кореспондент ІНТБ:

«За словами медиків, нерідко люди не приділяють достатньої уваги здоров’ю свого серця. Наслідки такої легковажності можуть бути серйозними».  

Інфаркти, інсульти, ішемічна хвороба серця – ось неповний перелік того, чим загрожує вчасно не виявлений симптом захворювання.

НАТАЛІЯ ВІВЧАР, головний позаштатний кардіолог департаменту охорони здоровя ТОДА: 

«Якщо взяти такі цифри, – це, фактично, кожна третя людина хворіє артеріальною гіпертензією, понад 200 тисяч людей мають ішемічну хворобу серця, стенокардію – близько 70 тисяч, і в області щорічно реєструється понад тисячу випадків гострого інфаркту міокарду».   

Виміряти тиск, визначити індекс маси тіла, дізнатися, скільки води потрібно пити та отримати консультацію медика могли всі охочі у фойє облдержадміністрації. Акцію провели з нагоди Всесвітнього дня серця, який відзначають щорічно наприкінці вересня. Обстежували своє здоров’я,здебільшого, працівники «білого дому».

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА:

«Цим самим ми хочемо показати те, що для нас зараз є важливою профілактика. Приємно те, що сьогодні ми проводимо якраз це все в обласній державній адміністрації, тому що всі чиновники і керівники підрозділів зможуть більш інформативно донести до своїх підлеглих і все зробити для того, щоб серцево-судинні захворювання займали не перше місце у смертності в світі і в Україні, а десь відхилити це на дальній план».

ВІКТОР ОВЧАРУК, т.в.о. заступника голови Тернопільської ОДА:

«Увага до цього питання має бути якомога більше розширена для інформації пацієнтів області, власне, зосередження всієї уваги сімейної медицини. Ведення здорового способу життя, правильне харчування, шкідливі звички, відмова від них, – це, якраз, і є та профілактика».

Профілактичне обстеження, зазначають медики, потрібно проходити якщо не двічі, то, бодай, раз у рік.

залишіть коментар