Жителі села на Кременеччині все ще не ходять до церкви

Автор:     Опубліковано: 2 Вересня 2015 о 20:38    354 переглядів

Ось ця церква стала проблемою для жителів села Колосова Кременецького району. Люди, котрі із Московського виявили бажання перейти до Київського патріархату, від квітня не можуть дочекатися рішення обласної адміністрації щодо реєстрації їхнього статуту.

АНАТОЛІЙ ДОВГАЛЮК, протоієрей, настоятель громади с. Колосова:

«Зважаючи на ту ситуацію, котра склалася, в принципі, адміністрація, на нашу думку, реагувала дуже довго і, скажем так, взагалі не реагувала. Аж поки не сталися ці події з перекриттям траси».

ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова:

«З’явився результат опісля цього блокування дороги. Трошки на нас вже звернули увагу. Бо до тої пори були тільки обіцянки, більш ніяких рішень. Нічо не виносилося.

Нагадаємо, 25-го серпня жителі села Колосова на деякий час перекрили дорогу, яка сполучає Кременець із Тернополем. Таким чином люди хотіли привернути увагу до своєї проблеми. У селі більшість людей проголосувало за перехід до Київського патріархату. Але проблемою стала церква. Адже представники іншої православної громади на почергові богослужіння не погодились. Тоді колосівцям пообіцяли, що рішення буде готовим за кілька днів.

ІГОР КУЛЬЧИЦЬКИЙ, заст. директора департаменту культури релігії та національностей Тернопільської ОДА (25.08.2015)

«В даний час ми вивчаєм ту ситуацію, і до 27-го числа буде прийнято відповідне рішення».

Проте, станом на 1-ше вересня, розповідають представники колосівської громади, є чи нема рішення по їхній справі вони не знали. Тому сьогодні вирішили самі приїхати в обласну адміністрацію.  

«- А коли ми зможемо отримати ці документи?

–         Буде зареєстровано розпорядження, тобто, воно вже зареєстровано. Ну, там процедура – сам пакет документів залишається в архіві, відповідно, вони з мокрою печаткою, надходить нам, ми потім вам виписуєм свідоцтво, вписуєм номер розпорядження.

–         По часі це – день? Два? Три?

–         Ну, я думаю завтра, напевно, що зможете отримати все, але щоб десь був керівник на місці, бо знов тре підписати, голова ще раз підписує то свідоцтво, де вписаний номер розпорядження».

Віктор Котик каже, протягом трьох місяців їм обіцяють що от-от ситуація вирішиться, але поки що результату не було.

 ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова:

«Їздили вже дуже багато раз, вже понад 10 раз ми приїжджали в обласну адміністрацію так як казав Ігор Володимирович. Були зустрічі в нас в районній адміністрації. Ми так як громада від УПЦ КП просили і зверталися з заявами на почергове богослужіння».

А Ігор Кульчицький розповідає, такі рішення потребують часу та ретельного вивчення. До речі, ознайомившись із ситуацією в Колосовій натрапили на ще одну проблему.

ІГОР КУЛЬЧИЦЬКИЙ, заст. директора департаменту культури релігії та національностей Тернопільської ОДА:

«Детально вивчивши ситуацію, виявилося, що в 2007 році релігійна громада УПЦ, тоді єдина громада в населеному пункті, виготовила свідоцтво на право власності на єдиний храм на території цього населеного пункту. В даний час обласною державною адміністрацією поданий до Тернопільського окружного адміністративного суду про скасування свідоцтва на право власності, так як, на наше переконання, він виготовлений незаконно».

Представники колосівської громади запевняють, по документи завтра прийдуть. І якщо буде потрібно, то знову вдадуться до радикальніших заходів. А наразі вони відправляють богослужіння у цій каплиці.

 

залишіть коментар