14 жовтня віряни відзначатимуть Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято, розповідають священнослужителі, має давню історію. За легендою, на Константинополь напали сарацини. Мешканці міста знайшли прихисток у Влахернскому храмі. Там люди почали молитися, просячи порятунку.
о. ОЛЕГ ГАХ, зав. канцелярією Тернопільської єпархії УПЦ КП:
«Під час відправи Всенічного богослужіння, близько 4 години ночі, святому Андрію, Христа ради юродивому, відбулося явлення. Також це явлення споглядав його учень Епіфаній. Вони побачили під склепінням храму Пречисту Діву Марію, яка щиро молилась і сльозами умивала своє пречисте обличчя. Згодом вона зняла із своєї голови плат, омофор, ми називаємо його покров, і розпростерла над всім народом, що молився у святому храмі».
Вороги відступили, і відтоді це свято вшановується церквою. Відзначення Покрови в Україні має давню історію. Святкувати його розпочали ще за Київської Русі, у 12 столітті. І досі, вважає отець Олег Гах, 14 жовтня є особливим днем для нашого народу.
о. ОЛЕГ ГАХ, зав. канцелярією Тернопільської єпархії УПЦ КП:
«Свято Покрови Пресвятої Богородиці вже дуже багато століть невід’ємно пов’язане із нашими військовими: з козаками, з повстанцями, тепер – і з українською армією, яка захищає нашу землю на сході України від ворога, від східної навали. І маємо щире сподівання, що Пресвята Богородиця змилосердиться над нами, над українським народом, як колись – над мешканцями Константинополя у Влахернському храмі, і покриє всіх нас своїм пречистим омофором, і збереже нас від всього лиха».
Нагадаємо, починаючи з 2014-го, на Покрову українці відзначають і День захисника України. З нагоди цього свята 14 жовтня буде вихідним.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.