14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці

Автор:     Опубліковано: 13 Жовтня 2015 о 20:58    437 переглядів

14 жовтня віряни відзначатимуть Покрову Пресвятої Богородиці.  Це свято, розповідають священнослужителі, має давню історію. За легендою, на Константинополь напали сарацини. Мешканці міста знайшли прихисток у Влахернскому храмі. Там люди почали молитися, просячи порятунку.

о. ОЛЕГ ГАХ, зав. канцелярією Тернопільської єпархії УПЦ КП:

«Під час відправи Всенічного богослужіння, близько 4 години ночі, святому Андрію, Христа ради юродивому, відбулося явлення. Також це явлення споглядав його учень Епіфаній. Вони побачили під склепінням храму Пречисту Діву Марію, яка щиро молилась і сльозами умивала своє пречисте обличчя. Згодом вона зняла із своєї голови плат, омофор, ми називаємо його покров, і розпростерла над всім народом, що молився у святому храмі».      

Вороги відступили, і відтоді це свято вшановується церквою. Відзначення Покрови в Україні має давню історію. Святкувати його розпочали ще за Київської Русі, у 12 столітті. І досі, вважає отець Олег Гах, 14 жовтня є особливим днем для нашого народу.

о. ОЛЕГ ГАХ, зав. канцелярією Тернопільської єпархії УПЦ КП:

 «Свято Покрови Пресвятої Богородиці вже дуже багато століть невід’ємно пов’язане із нашими військовими: з козаками, з повстанцями, тепер – і з українською армією, яка захищає нашу землю на сході України від ворога, від східної навали. І маємо щире сподівання, що Пресвята Богородиця змилосердиться над нами, над українським народом, як колись – над мешканцями Константинополя у Влахернському храмі, і покриє всіх нас своїм пречистим омофором, і збереже нас від всього лиха».

Нагадаємо, починаючи з 2014-го, на Покрову українці відзначають і День захисника України.  З нагоди цього свята 14 жовтня буде вихідним.

 

2 Comments

  • Насправді, у ніч з 13 на 14 січня ( Старий Новий Рік ) ангел сповістив жінці про майбутнє народження нею сина божого: “Бог Гор родиться, діво радуйся”. Народження було ще попереду. Воно відбулося саме у 14 жовтня. Ось чому на Старий Новий Рік наші пращури носили восьмикутну зірку з зображенням Матері Божої та її сина Гора. Ця зірка є давнім календарним символом і засвідчувала у якому місяці народився Гор. Детальніше про це читайте історичні розвідки Віктора Березяка на ХайВей

  • 14 Жовтня ! Вітаю усіх українців, усіх українських воїнів – славних нащадків антів-атлантів з Днем Різдва Сина Божого Гора. Славимо Матір Божу – “Богородицю”, яка народила Його в цей радісний знаменний День – 14 ЖОВТНЯ ! Славимо і Сина Божого Гора – славного воїна і захисника українського народу, який завжди був і є взірцем для українського воїнства – славних нащадків українського козацтва. Про це детальніше дивіться та завантажуйте для ознайомлення авторське дослідження “Гор:від примарної міфології Давнього Єгипту до реальної історії Сина Божого Гора”.
    «Бог Гор народився !!! Славимо його !!!». «Бог Гор родиться – славте ! Гор з небес – зустрічайте !
    Гор на землі – величайте !»

залишіть коментар