На Тернопільщині триває призов на строкову військову службу. Відповідно до указу Президента, розпочався він 1 вересня.
ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:
«На сьогоднішній день проходять медичні комісії, на сьогоднішній день проводиться відбір призовників і постановка їх в команди».
Нестимуть службу юнаки віком від 20 до 27 років, які не мають права на звільнення чи відтермінування. Тривалість служби – 18 місяців, окрім осіб, які мають повну вищу освіту – вони служитимуть близько року.
ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:
«Виникає дуже багато запитань, чому кличуть 18-річних, 19-річних. Вся справа в тому, що не змінено Закон України. Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», призиву підлягають і виклику до призивної дільниці особи чоловічої статі, які досягнули 18-річгного віку, і не старші 27. Але, наголошую, відправці у військові частини підлягають особи, які на день відправки в частину досягли 20-річного віку».
Служитимуть строковики у пунктах постійної дислокації військових частин, здебільшого, на заході України, за виключенням груп, які нестимуть службу в Миколаєві, Харкові та Чернігові. Разом з тим, у обласному військкоматі наголошують – до будь-яких бойових дій строковиків не залучатимуть.
ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:
«Особовий склад з місця підняли, перевезли в зону проведення АТО або для виконання інших завдань, на їх місце повинні бути люди, які можуть нести службу, які повинні забезпечувати порядок в цій військовій частині. Тому саме строковики якраз повинні заповнити ту нішу».
Разом тим, кажуть у військкоматі, занепокоєння викликає низька явка призовників до призовних дільниць.
ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:
«За викликом військового комісаріату по повістках зобов’язані з’явитися всі громадяни до призивної дільниці. В разі ненадходження повістки в десятиденний термін з моменту виходу Указу Президента в засобах масової інформації. Але цього не сталось. Через низьку явку призовників виконано завдання тільки на 1/3».
За ухилення від служби, нагадує Олег Денисюк, «світить» кримінальна відповідальність. Також наголошує: цьогоріч у законодавство внесли деякі зміни, зокрема, повернули відтермінування освітянам. Також, відповідно до постанов Кабінету Міністрів, строковики отримуватимуть матеріальну допомогу перед початком та після звільнення зі служби.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.