Роль розвитку туризму в області зростає. Сьогодні чиновники наголошують на ряді проблем і шукають способи їх вирішення.
Про першочергові завдання в галузі туризму Тернопільщини говорили днями в обласному центрі. Якщо в поточному році працювали здебільшого над зміною підходів до сфери гостинності, то 2016-ий стане роком покращення туристичної інфраструктури, запевняють посадовці.
НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, заступник директора департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ТОДА:
«Можливо, раніше не приділяли такої значної уваги розвитку туризму, але зараз ми прекрасно розуміємо, що маючи такий унікальний туристичний потенціал і маючи завдання про створення нових робочих місць, по покращенню добробуту наших громадян, звичайно в галузі туризму це, напевно, буде найлегше реалізувати».
Тому головним завданням є активізація в’їзного та внутрішнього туризму шляхом вдосконалення продукту та запровадження іннноваційних підходів у галузь.
НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, заступник директора департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ТОДА:
«Станом на 1 жовтня 2015 року в області діє більше 80-ти закладів розміщення загальною кількістю на 3 тис. місць. Однак, структура закладів готельного господарства області за місткістю не є оптимальною, так як відсутні сучасні об’єкти розміщення великої кількості відвідувачів для проведення ділових заходів, що перешкоджає розвитку конференц-туризму».
Кременецький район залишається лідером із розвитку в’їзного туризму на Тернопільщині. Цьогоріч спеціалісти розробили там 4 велосипедних маршрути. Чиновники переконують, їх облаштовують згідно з європейськими вимогами. Окрім того, в районі поступово втілюють у життя соціо-культурний інвестиційний проект «В магії Кременця сила України».
ВЯЧЕСЛАВ ОНИШКЕВИЧ, заступник голови Кременецької РДА:
«Окрасою Кременця і його візитівкою є замкова гора, яку щорічно відвідують більше 20 тис. туристів, 10% з яких – іноземці. Це переважно гості з Республіки Польща. До кінця поточного року планується вирішити проблему електрифікації Замкової гори, так як Міністерство культури України виділило 300 тис. гривень на будівельно-монтажні роботи».
Завдяки унікальним мінеральним водам і лікувальним грязям в області є всі умови для розвитку лікувально-оздоровчого туризму. Зокрема, на Гусятинщині. Там розробили бізнес-план інвестиційного проекту про розвиток курортполісу «Гусятин». Діятиме він на базі двох районних курортів, які на сьогоднішній день погрузли в боргах і потребують значного вкладення коштів, зазначає голова Гусятинської райдержадміністрації.
ВІТАЛІЙ БАТІГ, голова Гусятинської РДА:
«Тому я прошу обласну державну адміністрацію посприяти у вирішенні цього питання і, якщо це можливо, взяти на баланс обласної державної адміністрації із зменшенням або ліквідацією боргів, які наявні на сьогоднішній день».
Також в області вже працюють над стратегією розвитку туризму та сфери гостинності на 2016-2020-ий роки.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.