Дітей області вакцинуватимуть проти поліомієліту

Автор:     Опубліковано: 10 Жовтня 2015 о 13:10    495 переглядів

Міністерство охорони здоров’я України отримало в якості гуманітарної допомоги від міжнародного дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ французьку вакцину для профілактики поліомієліту. Профінансував вакцину уряд Канади. Отримала її і Тернопільщина.

МАЙЯ ГОЛЯК, головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА:  

«Ми отримали, буквально, минулого тижня вже першу частину вакцини проти поліомієліту. Отримали вакцину оральну проти поліомієліту і вакцину інактивовану, тобто, ін’єкційну. Коли ми вже отримаємо відповідні розпорядчі документи Міністерства охорони здоров’я, ми розпочнемо таку імунізацію проти поліомієліту».

Поліомієліт – складне інфекційне захворюванням, яке становить серйозну загрозу не лише для здоров’я, а й для життя. Вірус швидко поширюється, до прикладу, через брудні руки. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до 5 років. Чи не найбільш надійноюпрофілактикоюзахворювання, каже Майя Голяк,є вакцинація. Разом з тим, дитина захищена від поліомієліту, якщо отримала 4 щеплення.

МАЙЯ ГОЛЯК, головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА: 

«Тобто, виходить так, що дитина до року має отримати три щеплення проти поліомієліту, і четверте – у віці півтора року».

Однак рівень охоплення дітей вакцинацією проти поліомієліту є доволі низьким.

МАЙЯ ГОЛЯК, головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров’я ТОДА: 

«Десь з 2010 року проводяться щеплення проти поліомієліту недостатньо. Тобто, ми не маємо можливості охопити 95 відсотків дитячого населення, як це рекомендується, для того, щоб був відповідний захист, в зв’язку з тим, що була недостатня кількість вакцини проти поліомієліту. І щепленням кожного року в нас було охоплення дітей менше 95 відсотків: було і 50, і 30. В результаті, в нас зараз є немала кількість дітей, яка не щеплена взагалі».

Отриманою вакциною проводитимуть імунізацію дітей віком до 9-ти років: як планову, так і тим, хто не отримав щеплення у попередні роки. Детальнішу інформацію батьки зможуть отримати в лікуючого лікаря.

Нагадаємо, два випадки поліомієліту цьогоріч зафіксували на Закарпатті. Діти, які захворіли, не були вакциновані.

 

 

залишіть коментар