Книжку-біографію про Патріарха Йосифа Сліпого переклали вдруге

Автор:     Опубліковано: 2 Жовтня 2015 о 10:21    283 переглядів

Світ побачив другий український переклад книжки-біографії про Патріарха Йосифа Сліпого, яку написав американський історик слов’янського походження Ярослав Пелікан. Отці кажуть, праця розчарує тих, хто шукає традиційний, забронзовілий образ Патріарха.

Передмова Блаженнішого Любомира Гузара, вступне слово академіка Леоніда Рудницького, дві частини високохудожнього тексту та післяслово отця Марка Семегена. Це – другий переклад солідного наукового дослідження Ярослава Пелікана «Ісповідник між Сходом та Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого».

владика ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«Це – не тільки прекрасно приготовлене видання з естетичного огляду чи з того огляду, що воно видане вже тут, у вільній Україні. Ще більше її значення є в тому, що це – одна з найкращих біографій Патріарха Йосифа Сліпого».

Книжка-біографія залежить не лише від особи, про життя якої оповідається, а й від її автора, кажуть отці. А оскільки її оригінал – англомовний, то ще й від перекладача.

ІРИНА ІВАНКОВИЧ, перекладач книжки:

«Я зустрів кардинала Йосифа Сліпого особисто лише раз. Однак, враження, що склалося під час цієї короткої, але незабутньої зустрічі, утвердилося протягом останніх років, проведених у довгогодинних пошуках в архівах та бібліотеках. У висліді яких і скристалізувався цей образ. Тому у мене зародилося відчуття, що я пізнав його у дійсності дуже добре».

Ярослав Пелікан досліджував історію християнства з особливої точки зору, розповідають отці. Народившись у Сполучених Штатах Америки, автор мав словацько-сербське походження, тому вільно володів кількома слов’янськими мовами. Таким чином, історію християнської доктрини він міг досліджувати як на Сході, так і на Заході. Також, працюючи над книжкою, Ярослав Пелікан мав доступ до Патріарших архівів у Римі та машинопису спогадів Йосифа Сліпого.

о. МАРКО СЕМЕГЕН, Голова Релігійного Товариства «Свята Софія» в Римі:

«Описуючи у своїй книзі тюремну долю Йосифа Сліпого, Пелікан змальовує його, як особу, єдиною провиною якого проти режиму була приналежність до католицької церкви і всеціла вірність їй. Патріархові дивом вдалося уникнути мученицької смерті в лагерському млині, у якому це могло статися щомиті. Навіть незважаючи на те, що Йосиф Сліпий був для режиму цінним трофеєм, який планували використати при слушній нагоді».

Поки що тираж обмежений. Проте, пізніше, кажуть отці, книжку можна буде знайти у продажі. Вартість одного примірника – 110 гривень.

залишіть коментар