Муніципальний Галицький камерний оркестр відкрив 24-й концертний сезон

Автор:     Опубліковано: 12 Жовтня 2015 о 18:45    600 переглядів

НАТАЛІЯ ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«В Українському домі «Перемога» муніципальний Галицький камерний оркестр програмою «Любов врятує світ» відкрив 24-й концертний сезон у Тернополі».

Щодо історії оркестру, то його заснував Василь Феленчак близько 25-ти років тому, і з того часу є незмінним диригентом та керівником колективу. Василь Андрійович розповідає, за стільки часу музиканти між собою стали рідними.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру:

«Оркестр не може бути не сім’єю. Це надзвичайно складний механізм, це музичний інструмент по великому рахунку. Які мають мати одинакове дихання, одинакове  розуміння по відношенню створення того чи іншого музичного образу. Зараз колектив – він достатньо сильний, в тому плані, що він виконавчий. Є відповідна трудова дисципліна, і відповідний результат».

Програма «Любов врятує світ» складається із 3-х фрагментів. Перший фрагмент – філософський. Це музика Баха, Вагнера, Мендельсона. Друга частина концерту присвячена українським військовим, захисникам української незалежності в зоні АТО, для музичного відображення цієї теми вибрали «Палладіо» Карла Дженкінса, розповідає Василь Феленчак. А третім, завершальним етапом, стала тема проблеми батьків і дітей в музиці Чайковського «Ромео і Джульєтта».

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру:

«Ця програма – вона унікальна, на мій погляд. Унікальна тим, що вона пронизана вся про людські цінності, зокрема, таку цінність, як любов. І вона має привести до висновку слухача нашого, що щасливий не той, кого люблять, а той, хто любить».

Василь Андрійович запевняє, музику можна не розуміти в професійному плані, але її потрібно відчувати. Адже саме емоції слухача, як правило, є головним критерієм в оцінці гри музикантів.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, керівник та диригент Муніципального Галицького камерного оркестру:

«В нас був такий випадок, що людина заснула. Здавалось би – що тут такого? Заснула. Він 4 роки вже не спав. І скільки таблеток, які не пив, а тут він прослухавши, вибачте, Моцарта, і жінка замітила, що він відкинувся. Голову назад, і це був сон в нього».

Муніципальний Галицький камерний оркестр, який, до речі,  наступного року святкуватиме своє 25-річчя, неодноразово був учасником та призером міжнародних та всеукраїнських музичних фестивалів.

залишіть коментар