На Бродівській в одній будівлі працюватимуть церква та амбулаторія

Автор:     Опубліковано: 16 Жовтня 2015 о 20:12    807 переглядів

ІРИНА ХУДОБА, кореспондент ІНТБ:

«Відтепер у цій церкві на вулиці Бродівській шукатимуть зцілення не лише духовного, а й фізичного. Днями тут розпочала роботу амбулаторія загальної практики – сімейної медицини».

Відкрили медичний заклад у цокольному приміщенні храму.

о. ВАСИЛЬ КОРЕНДІЙ, настоятель парафії пророка Іллі:

«Дуже багато було в практиці, є історичні джерела на те, що, коли організовували монастирі, наприклад, також при монастирях храми були, і відразу були лічниці. Тому що монахи організовували не тільки молитовний дух, але так само і допомагали тим людям, котрі приходили. І тому поєднання тут, в цьому мікрорайоні, будівництва церкви і амбулаторії, є навіть таким символічним поверненням того втраченого, що було».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Зручно, тому що максимально наближено до людей. Людям нема потреби вже кататися в Центр чи на «Сонячний». Сподіваємося, що будуть задоволені роботою. Є все необхідне обладнання, для того, щоб люди могли здати аналізи і пройти первинний огляд. А вже хто буде потребувати більш серйознішого лікування, буде направлятися до відповідного спеціалізованого лікаря».

Загальна вартість ремонтних робіт, розповідає Сергій Надал, склала близько мільйона гривень. Ще майже у 200 тисяч обійшлося обладнання. Обслуговуватиме нова амбулаторія мешканців прилеглих вулиць та мікрорайону Новий Світ – загалом, це близько 3-ох з половиною тисяч осіб. Наразі у медзакладі є двоє лікарів загальної практики-сімейної медицини та дві медичні сестри.

ЛЕСЯ ШАРВАН, зав. амбулаторією загальної практики – сімейної медицини № 16

«В нас буде працювати маніпуляційний кабінет, чи, ще називають, процедурний. Тут буде працювати сечовий аналізатор в нас, будемо робити аналіз сечі. Глюкометр – будемо вимірювати аналіз крові: цукор в крові і загальний аналіз крові. Також ЕКГ-апарат. Ми можемо зробити кардіограму хворому при потребі. Також в процедурній ми будемо робити маніпуляції ін’єкційні».

ІГОР ШИМКІВ, мешканець будинку на вул. Лук’яновича:

«Вважаю, що це дуже-дуже добре. Тому що тут дуже і мешканців багато, і доїжджати до центру, на Острозького, і там вистояти, і тут… Я думаю, що навіть і на перспективу десь ще такі теба відкривати центри».

ВІРА КОСТИШИН, мешканка будинку на вул. Бродівській:

«У нашому мікрорайоні була поліклініка комбайнового заводу. Коли поліклініку розформували, мешканцям незручно було добиратися».

Як зазначив міський голова Сергій Надал, до кінця року мають намір відкрити ще одну амбулаторію на вулиці Слівенській.

залишіть коментар