Освятили оновлену площу біля Архикатедрального Собору

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2015 о 19:19    486 переглядів

У Тернопільському Архикатедральному Соборі з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці відправили урочисте Богослужіння. Отець Орест Павліський привітав всіх присутніх, а особливо іменинників зі святом. Також отець нагадав, що Богородиця є покровителькою українського козацтва, а від минулого року саме в цей день відзначають державне свято – День захисника України. Тому, окремо згадали і про наших військових.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, адміністратор Архикатедрального Собору  Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

«Нехай Пресвята Богородиця опікується ними, нехай Господь Бог благословить їх, їхні родини, щоби наша молитва була такою сильною, щоби війна скінчилася якомога скоріше. Щоб їхня жертва вже була не такою потрібною для Бога, щоб вони не віддавали своє життя, віддавали зараз тільки свою працю, щоби все там зробити до порядку на кордоні, і щоб вже був мир».

Після святої літургії відкрили та освятили оновлену площу перед Собором Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Отець Орест розповів, з ідеєю реконструювати подвір’я храму звернулися у міську раду, але чи вдасться втілити задум – впевнені не були.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, адміністратор Архикатедрального Собору  Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

 «Бо нам пообіцяли, що на подвір’ї буде біла лілія, знаєте. А її не було. Зробили чорне подвір’я, лілії нема. Мені всі дзвонять: «Отче, а де та лілія?», кажу: «Чекайте, вилізу там на балкон, де хори». Дивлюся зверху – лілії нема. Думаю, ну, видно вже буде без лілії. Але встигли зробити лілію. Вона є дуже гарною, тому що це є символ Марії, символ Богородиці, чистоти, неоскверненості, безмежної любові».

За допомогу в оновленні церковного подвір’я, міському голові в Соборі подякували та подарували ікони.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, адміністратор Архикатедрального Собору  Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

 «Це є малий крок, але він дуже необхідний і ми його оцінюємо глибоко і постійно. Тому що ми тут є кожен день, ми молимося, ми ходимо. Тут приходять молоді люди, молоді пари, шлюби, тобто все відбувається на церковному подвір’ї. Тому дякуємо Богові і Сергію Віталійовичу за те, що він це зміг для нас зробити. Його праця є тому важлива, що це зроблено для міста. З собою він це не забере. Так, як кожен, хто робить щось добре».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Роботи були проведені менше, як за місяць часу. Саме зображення зовнішнє було погоджено з священиками, вони вибрали як би мав виглядати зовнішній вигляд. Слава Богу, що Бог нам дав погоду і ми змогли швидко закінчити роботи. Ми зробили не тільки площу перед церквою, але і тротуар, і також підпірні стінки, що воно всьо в одному стилі. Заодно хочу подякувати виконавцю робіт, яке справилось своєчасно, якісно виконали ці роботи».

До речі, в планах наступного року відкрити біля храму дитячий майданчик.

залишіть коментар