Пам’ятну дошку Віктору Гурняку відкрили у 27-й школі

Автор:     Опубліковано: 13 Жовтня 2015 о 21:01    661 переглядів

За адресою Куліша, 7 на фасаді 27 школи встановили пам’ятну дошку випускнику цього закладу – Віктору Гурняку. Фотокореспондент, журналіст та пластун був бійцем батальйону «Айдар».

ЯРОСЛАВ ВОВК, директор ЗОШ №27:

«Коли ми дивимося на портрет Віктора Гурняка, ми бачимо, що з його обличчя сіяє радість і сміливі очі дивляться в майбутнє. Тому що він щиро вірив, що перемога буде за нами. Він знав, що там смертельна небезпека, але його це не злякало, тому що дух патріота саме мав бути там».

Спочатку Віктор Гурняк допомагав бійцям АТО, як волонтер, але, попри обіцянки рідним не йти на фронт, таки пішов у зону бойових дій.

о. ВОЛОДИМИР:

«Він вивозив якраз поранених, по-моєму, 10 хлопців тоді в нього в машині було в нього в машині загружені. Він вискочив, машина заглохла, щоби завести машину, поруч розірвалася міна, і осколком, поміж бронежилет пройшов його наскрізь. Аж до самого серця. Лікарі вже його врятувати не змогли, хоча його і вивезли із того  місця побоїв».

Всі, хто знав Віктора Гурняка розповідають, він був щирою та хорошою людиною. Мама Героя каже, з такою втратою жити важко, але розуміє, що її син – приклад для інших.

МАРІЯ, мама Віктора Гурняка:

«Для  мене тяжко говорити сьогодні ті слова, але я собі дала слово, що я повинна бути сильна, мужня і не плакати, і не здаватися. Він так вмів запевнити, що все добре, що в мене та думка була, що все добре. Насправді, горджуся своїм сином. Будьте такі, старайтеся бути такі, як він. Любіть Бога, любіть Україну, любіть своїх батьків».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Це була справжня ходяча книжка по патріотизму і любові до України. Тепер він є, залишиться в нашій пам’яті Героєм, на чиєму прикладі будуть виховуватися сучасні і прийдешні покоління».

Меморіальна дошка, яку встановили у 27-й школі відрізняється від інших у Тернополі тим, що вона зі скла. Сестра Віктора – Оля розповідає, кілька аналогічних дошок з такого матеріалу, є в Івано-Франківську, а у нашому місті ця – перша.

ОЛЯ, сестра Віктора Гурняка:

«Ми хотіли такою дошкою, такою пам’яттю показати, що насправді, як і кожен солдат, Віктор був життєрадісною людиною, він був унікальною людиною. Для того, щоб кожна дитина, кожен учень, чи просто хтось, хто з’явиться саме в цей момент біля дошки, міг  посміхнутися йому у відповідь і подивитися в очі, і з радістю йти в школу. Не з сумом. Тому що в житті багато чого сумного стається, але Віктор завжди посміхався, при будь-яких обставинах».

В планах дирекції та колективу цього освітнього закладу присвоїти 27 школі ім’я Віктора Гурняка.

залишіть коментар