Працівники Львівської залізниці в Тернополі розповіли про розкрадання державного майна

Автор:     Опубліковано: 30 Жовтня 2015 о 20:53    1 612 переглядів

Троє працівників «Тернопільської дистанції колії» розповідають,  вже близько року не отримують заробітної плати в повному обсязі.

БОРИС КАРНАУХ, працівник ВП «Тернопільської дистанції колії» ПЧ-8:

«В нас почали знімати по зарплаті, почали КТУ знімати нам майже кожного місяця. Це фактично десь от цей період тягнеться в 2-х роках. 14-15 рік, ну, ще можна 13-й зачіпити. А потім, коли ми вже категорично їм сказали, що ми не будемо їздити і не кличте нас туда, і в нас почалися проблеми великі на роботі».

 АНДРІЙ КІЦІЛІНСЬКИЙ, працівник ВП «Тернопільської дистанції колії» ПЧ-8:

«Відмовившись брати участь у розкраданнях, в мене почались великі проблеми на роботі. Тобто – стягнення, стягнення і ще раз стягнення. В чому вони виражаються – зняття, так званого, коефіцієнту трудової діяльності».

Андрій та Борис розповідають, кілька років поспіль попри свої посадові обов’язки працювали на будівництві в одного із своїх керівників.

БОРИС КАРНАУХ, працівник ВП «Тернопільської дистанції колії» ПЧ-8:

«Під час того працювання на залізниці ми, наш начальник безпосередній, який керує нами – Лобач Іван Петрович брав до себе нас на гаражі, щоб будувати йому гаражі, матеріали там загружували, які, відповідно, списувалися для нього. Як почалося десь приблизно 2009-2010 рік будова з гаражами. Потім воно плавно перейшло, він почав будову – хату житлову будувати, село Байківці і туда ми почали їздити, вже так, якби з гаражами закінчилася будова, він почав хату житлову».

АНДРІЙ КІЦІЛІНСЬКИЙ, працівник ВП «Тернопільської дистанції колії» ПЧ-8:

«Все якимось чином ти маєш везти, вот, арматуру загрузили – везеш на будівництво. Це в село Байківці. Це Лобача Івана Петровича. Треба, що маєш йти на роботу – ти мусиш йти на будівництво. Він возив своїм автомобілем. Я розумію, це пройшов час, в нас було купа розборів оперативних безпосередньо в дистанції, але це нічим не закінчується».

Андрій та Борис працюють у бригаді, яка складається із 6-ти чоловіків. Кажуть, проблеми із нарахуванням зарплати мають лише троє тих, хто наважився висвітлити ситуацію із будівництвом. Ознайомитися із документами, які б підтверджували їхні невиконання планових робіт або інші дисциплінарні порушення, на підставі яких їм не виплачують КТУ, вони можливості не мають, хоч і зверталися до керівництва із проханням надати їм таку інформацію.

БОРИС КАРНАУХ, працівник ВП «Тернопільської дистанції колії» ПЧ-8:

«Ніхто вам нічого не забороняє, колективний договір є, можна приїхати взяти, посадова інструкція висить на дошці об’яви, можна її взяти, а на тих питань, що розкрадання державного майна, там вони так якось написали, так з’їхали, з’їхали з основної теми і така відповідь.  А щоб, наприклад, ми говоримо, щоб нам дав, відпустити нас в кантору, щоб ми поїхали взяти, він каже, що то повинен начальник бути. Начальник повинен добро дати, і так, розумієте, постійно, так, аби ми не поїхали».

У зв’язку із такою ситуацією, Андрій Кіцілінський, безпосередньо на своє робоче місце, викликав на себе  перевірку.

АНДРІЙ КІЦІЛІНСЬКИЙ, працівник ВП «Тернопільської дистанції колії» ПЧ-8:

«Сам же ж на себе визвати нормувальника. В нас же є нормувальник. Він повинен дати вроді належну оцінку чи я норми  зробив по тій чи іншій роботі чи я не зробив. Тому що я ще раз повторюся 2015 рік був дуже «урожайний». Усні звернення, які ми робили – Карнаухи 2 і я, Кіцілінський, щоб іменно на розгляд комісії – нічого не робилося».

Оскільки, такий запит і скарга, були не першими, то для розгляду ситуації Бориса та Михайла Карнаухів і Андрія Кіцілінського вранці 30-го жовтня зібрали комісію. Засідання було закритим. Але після нього ми спробували поспілкуватися із керівництвом дистанції.

«- Микола Михайлович, хотіли б поспілкуватися з Вами.

– я сказав, я з Вами не буду спілкуватися.

– А чому?

– Я занятий.

– В нас є сторона Ваших працівників – коментарі, ми хотіли б поспілкуватися з Вами.

– Заберіть камеру.

– Ви ж на роботі.

– Не бачте, я розмовляю. Закрийте двері і почекайте, я вас запрошу».

Нам вдалося поговорити із заступником начальника, який пояснив, що керівництво до нарахування КТУ відношення не має.

ІВАН ЛОБАЧ, заст. начальника дистанції колії ВП «Тернопільська дистанція колії» зі штучних споруд:

«Розподіл коефіцієнта трудової участі в колективі займається колектив. На чолі з майстром, бригадиром і участю всіх членів бригади. Протокол той не затверджується керівництвом. То є, згідно положення, то є  розподіл КТУ каждого члена бригади. Підписує його керівник і члени бригади, які мають бажання. Оплата праці могла бути знижена або лишений працівник повністю додаткової зарплати за певні порушення.

–         Зараз ці документи ми, чи вони, можемо побачити?

–         Без питань.

–         Зараз.

–         Да. Без питань.

–         Добре, дякую. І ще одне тоді питання. Ми знаємо, що в робочий час ваші працівники брали участь в будівельних роботах на якихось об’єктах поза роботою і безпосередньо під Вашим керівництвом. Було таке?

–          Не було такого і це є наклеп. Такого не було і не може бути».

Проте, обіцяних документів нам таки не показали, хоча Борису Карнауху, в ознайомленні з ними вже не відмовили. Виконуючий обов’язки начальника «Тернопільської дистанції колії», так і не виявив бажання поспілкуватися з нами. Але не на камеру сказав, що це внутрішній конфлікт в бригаді. Тому трьом працівникам запропонували перевестися в інші місця роботи. Наразі вони від цього відмовились.

залишіть коментар