Ресурси Логістичного центру допомоги бійцям АТО майже вичерпані

Автор:     Опубліковано: 1 Жовтня 2015 о 10:14    554 переглядів

Із чергової поїздки на Схід нещодавно повернулися волонтери Логістичного центру допомоги бійцям АТО. Аби поспілкуватися, побачити, як живеться хлопцям у зоні бойових дій та дізнатися про найнеобхідніше, розповідають, проїхали не одну тисячу кілометрів.

БОГДАН КІНДІЙ, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Десь до 4 тисяч кілометрів, скажемо, по передовій намотали від складу до складу. Ми приїхали до хлопців, по лінії фронту роздивлялися, розмовляли, спілкувалися, жили у них, скажемо так. По їхніх потребах розглядали. Ми відвезли туди форму, у великій кількості, так само були берци, резинові чоботи вже в потреби пішли, тепла термобілизна пішла в рух».   

Також, звітують волонтери, завдяки небайдужим, зокрема, українській діаспорі одного з італійських міст, та за допомогою власних проектів, вдалося придбати два автомобілі для військових.

ХРИСТИНА ФЕЦІЦА, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Ми придбали тих два автомобілі, і передали їх. Один – в 44 бригаду, а другий хлопці відвезли на 92 бригаду, під Щастя. Зараз також в нас отримані кошти від злученого американсько-українського допомогового комітету на придбання наступного автомобіля. Також ми плануємо придбати ще не один автомобіль, але просимо людей бути небайдужими, оскільки автомобіль – це є такий засіб, який, в принципі, на передовій дуже потрібен».   

Окрім автомобілів, розповідають волонтери, зараз бійцям на Сході потрібно й чимало іншого, тим більше, що наступають холоди.

ЛЮБА ВОВК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Дуже потрібна тепла білизна, термобілизна, дуже потрібні генератори, різні обігріваючі прилади, наприклад, дуйки, такі, що можна грітися. Окрім того, бували навіть в нас, з-за кордону нам присилали такі каталітичні грілки. Це такі невеличкі залізні прибори, які можна спеціальним чином запалювати і класти навіть в спальник або, хлопці казали, під бронежилет вони клали, які гріють».   

А ще потрібні бензопили, форма, берци, підкладки під одяг та взуття, теплі рукавиці, балаклави. Знадобляться й різні медичні засоби: протизастудні, протигрипозні, трав’яні чаї. Не будуть зайвими і всякі смаколики: тушонка, печиво, шоколад.

Ресурси ж, бідкаються у Логістичному центрі, вичерпуються. Два етапи кризи, кажуть волонтери, пережити вдалося. І ось – знову.

НАЗАР ХАМУЛЯК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Всі пожертви, вся якась людська допомога, грошова, та навіть і не грошова, якась матеріальна чи по харчовій лінії, впала, напевно, на 95 %. Все, що лишилося, – це вже суто наші друзі, які знають, чим ми займаємося, і нам вже так якось продовжують допомагати. Фактично, за 14 днів, ми прийняли аж 550 гривень. Ну, ви розумієте, що це є 0».    

Забезпечити всіх, розповідають волонтери, – неможливо, відтак, вихід сподіваються знайти у зміні формату роботи. Зокрема, наразі першочергове завдання – забезпечити хлопців, мобілізованих під час шостої хвилі.

НАЗАР ХАМУЛЯК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Ми обіцяємо дотягнути цю всю нішу, яку ми на себе взяли. Я думаю, ми до нового року, зціпивши зуби, її дотягнемо. Вас просимо ще дойти з нами до того кінця року. Далі, я думаю, ми також будемо робити збори. Звичайно, що це, можливо, не кінець, може, ми і не будемо розходитися. Але зараз все йде до того, що ми не знаємо просто, як нам далі існувати, бо в тому форматі, і просити людей вічно ту допомогу, коли вже йде другий рік війни, – це, напевно, і некоректно, і негарно, і ми вже, можливо, також замучилися».

Наразі, кажуть волонтери, робота триває. Працюють над наповненням складу, аби мати можливість забезпечити першочергові потреби хлопців.

Разом з тим, в Логістичному центрі допомоги бійцям АТО запевняють: на відміну від частини колег-волонтерів, у прийдешніх виборчих перегонах участі не братимуть.

 

залишіть коментар