Скандал з бюлетенями зібрав депутатів облради на сесію

Автор:     Опубліковано: 21 Жовтня 2015 о 22:00    373 переглядів

Депутати обласної ради зібралися на позачергову сесію, але провели зібрання, оскільки кворуму не було. Проте вирішили обговорити питання бюлетенів, які напередодні знайшли у видавництві «Терно-граф». Першою до слова запросили голову Тернопільської обласної виборчої комісії.

ГАЛИНА ЩИГЕЛЬСЬКА, голова Тернопільської обласної виборчої комісії:

«16-го жовтня наші члени комісії в присутності контрольної комісії, зібрали всі залишки, які були браковані бюлетені, поліграфічні залишки, і в нашій присутності працівниками «Терно-графу» вони були знищені шляхом розрізання на спеціальних машинах. Кожен член комісії перевірив, ми обійшли всі цехи і переглянули всі машини, тобто, все, що ми могли побачити – ми знищили все».

Галина Щигельська наголосила, відповідати вона може лише за Тернопільську обласну виборчу комісію, а до інших – відношення не має, бо кожна територіальна комісія самостійно укладає договір із підприємством на виготовлення бюлетенів та їх охорону. Обласна ж комісія співпрацю із «Терно-графом» завершила 19-го жовтня і про те, що відбувалось на підприємстві надалі, вони знати не можуть. Проте, серед інших, виявлено і 42 бюлетені на вибори до обласної ради.

ГАЛИНА ЩИГЕЛЬСЬКА, голова Тернопільської обласної виборчої комісії:

«19-го числа наші всі виборчі бюлетені були, зразки, були упаковані і скріплені печаткою, підписами, опечатані і залишені на складі «Терно-графу». Вчора під час слідчих дій було виявлено, візуально, що упаковка не підлягала жодній обробці, тобто, упаковка зберігається в цілісності, і з скріпленими підписами членів комісії і печатками».

Найбільше не облікованих бюлетенів виявили на посаду міського голови Тернополя та до міської ради, тому в сесійній залі хотіли поспілкуватись і з членами міської виборчої комісії. Але жодного представника на зібранні не було. Директор товариства «Терно-граф» каже, процедуру знищення офсетних пластин та поліграфічного браку бюлетенів міської ТВК з 16-го перенесли на 19, а тоді на 20-те число, оскільки її члени не мали можливості бути присутніми при цьому.

ІВАН МАКСИМІВ, директор ТОВ «Терно-граф»:

«Це було десь 15:30-16:00 ми почали знищення офсетних пластин. Десь в 17:30, приблизно, на підприємство влетіла група кандидатів в народні депутати без дозволу, без якогось стуку, без нічого, значить. Вони вже не дали нашій комісії нормально працювати, вже перевертали папери, всі кутки все-все повишукували».

Проте керівника поліграфічного підприємства повернули до запитання, чому таки поліграфічний брак та кліше не знищили своєчасно, і чи є документ, який мав засвідчити процес їх знищення.

ІВАН МАКСИМІВ, директор ТОВ «Терно-граф»:

« – Я ж сам не мав права знищувати.

–         Іван Михайлович, акт знищення є чи нема?

–         Акт знищення є оформлений, але він не підписаний, бо через то, що… нам не дали, не дали можливості підписати.

–         Значить, нема. Дякую!»

Начальник управління внутрішніх справ в області, який також взяв участь в обговоренні, розповів, яку кількість бюлетенів було вилучено і скільки з них вважаються пошкодженими. Наприклад, бюлетенів на вибори міського голови Тернополя на підприємстві знайшли 1354, з них 49 – пошкоджені.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник УМВСУ в Тернопільській області:

«Міська рада, депутати – 385, 158 не пошкоджені, 128 пошкоджених, обласна рада 42 – 36 не пошкоджених, 6 пошкоджених і Заложці – 22, всі якісні. Чи вони відповідають тим нормам, стандартам друку бюлетенів ми зараз сказати не можемо. Ми залучим спеціалістів, коли будем мати взірці цих бюлетенів».

Допомоги правоохоронці попросять у Центральної виборчої комісії.  Нагадаємо, на даний час вже порушено кримінальне провадження та створено слідчо-оперативну групу. До розслідування залучена чимала кількість людей і воно буде максимально відкритим, адже стосується громадськості, запевнив керівник обласної міліції.

 

залишіть коментар