Тернопіль співпрацюватиме з Лисичанськом

Автор:     Опубліковано: 2 Жовтня 2015 о 21:15    413 переглядів

Співпрацю в освітній сфері запровадили міські ради Тернополя та Лисичанська. А розпочалося все з дітей. Цього літа тернопільські школярі таборували разом з учнями з Луганщини.

ГАННА ЯРЕМА, директор ТЗОШ №19:

«Нас об’єднали Карпати. Ну і що, що вони живуть на Сході, а ми – на Заході? Ми любимо Карпати, і це вже нас об’єднує. Я думаю, що ми вже дозріли до того, щоб співпрацювати: міська освіта Тернополя і освіта Лисичанська. Тому що там прифронтова зона, там є і сільські школи, які потребують на зимово-осінній період нашої підтримки. І ми були б дуже щасливі і раді, щоб в нас зав’язалися такі тісні зв’язки». 

Діти, які відпочивали в Карпатах разом з ровесниками зі Сходу, запевняють: спілкуванням задоволені.

НАЗАР КАМАЛЬДІНОВ, учень ТЗОШ №19:

«Спочатку ми з ними не говорили так, бо ми зі своєю компанією. А от коли ми вже трошки пожили, половину табору, то ми вже почали разом говорити, сиділи коло костра, чергували разом, і ми здружилися. І це мені дуже стало радісно, такий момент, що ми, з різних частин України, так здружилися».  

СЕРГІЙ КЛИМЧУК, учень ТЗОШ №19:

«Я, коли їх вперше побачив, зрозумів, що вони якось розгублені, бо підчас війни в Україні, яка створилась на Сході… Мені, звичайно, було їх шкода. Ну але, так як вони з нами вже почали говорити, почалась спільна розмова. Вони мені сподобались».

На початку навчального року учні тернопільських шкіл № 2, 4 та 19 розпочали збір допомоги для дітей з Лисичанська. Передані ними наплічники, шкільне приладдя, книги, повезли на Луганщину представники міської ради. Там вони познайомилися з вчителями та учнями, провели кілька уроків. Кажуть: напевно, саме дітям під силу об’єднати Україну.

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради:

«Та дружба поміж дітей, напевно, сама чиста і сама щира. Бо ті діти зі сльозами на очах пригадували, як тут вони познайомилися, як вони дружили. В нас є, вони підготували свої листи. 4 клас підготував листи своїм новим друзям з міста Тернополя і чекає на відповідь. Діти підготували і плакати для наших шкіл».

Мали зустріч, каже Ігор Турський, і з представниками  лисичанської влади та напрацювали спільний план дій.

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради:

«Ми підпишемо угоду про співпрацю між управлінням освіти Тернопільської міської ради і відділом освіти Лисичанської міської ради. В умовах договору ми, напевно, пропишемо програму. Ця програма має нести конкретику, ми не маємо писати, що, там, співпраця і щось таке, чого ми не розуміємо. З чіткими заходами: з обміном вчителів, з приїздом сюди дітей, і з поїздкою з містами-побратимами. Я думаю, це буде найкраща співпраця».

Втім, окрім освіти, вважають в міській раді, є ще багато сфер, взаємодіяти можна в низці інших галузей.

МИХАЙЛО ЧОРНЕНЬКИЙ, депутат Тернопільської міської ради:

«Це може бути і медицина, і наука, і сільське господарство, і промисловість. Вони мають величезний досвід в багатьох речах, який можуть дати нам. В нас є великі також контакти із Європою, ми співпрацюємо, особливо – в науці. Ми можемо ці речі давати їм. В нас є над чим працювати спільно, разом».

залишіть коментар