Цього року 16 військовослужбовцям Тернопільщини придбають квартири

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2015 о 20:02    666 переглядів

Ознайомитись з містом, тому що вперше на Тернопільщині, та глянути, як живуть військовослужбовці – так пояснює мету свого візиту народний депутат України, заступник голови комітету з питань національної безпеки і оборони полковник Юлій Мамчур. У Тернополі народний обранець відвідав військову частину, яка є місцем дислокації створеної минулоріч 44 артбригади. Каже, за останні 2 тижні побував у 7 військових частинах в різних регіонах країни. Проблеми всюди – схожі.

ЮЛІЙ МАМЧУР, народний депутат України:

«На протязі 23 років, фактично, Збройні сили України знищувались. Планомірно, системно, завдяки агентам Москви, завдяки, можливо, невизначеності вектору руху країни Збройні сили постійно скорочувались. Багато об’єктів на території Тернопільської області в період з 2004 по 2012 рік були військові частини скорочені. Зараз інфраструктура деяких збереглася в непоганому стані, і це дає нам привід для того, щоб поновити дислокацію певних військових частин».   

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Сьогодні стоїть питання інфраструктурного розміщення 44 бригади, сьогодні ми напрацьовуємо питання розміщення частин 44 бригади у Кременці, Бережанах, Теребовлі і Чорткові. Тобто, відновлюємо інфраструктуру тих військових частин, котрі були знищені цілеспрямованою путінською політикою на знищення української армії».

Цього року військовий бюджет України склав близько 44-ох мільярдів гривень.

ЮЛІЙ МАМЧУР, народний депутат України:

«Величезний бюджет, на протязі 20 років, можливо, один із найбільших. На 2016 рік буде збільшено, я думаю, на третину. Це дасть можливість суттєво підвищити грошове забезпечення військовослужбовців, тому що воно зараз знаходиться на низькому рівні, що не дає престижу військовій спеціальності. Тому що, ми бачимо, із створення нової поліції: для того, щоб підібрати гарно кадри, потрібно дати стимул».  

Наразі одні з найбільш болючих, каже нардеп, – питання заробітної плати та житла для військовослужбовців.

ЮЛІЙ МАМЧУР, народний депутат України:

«В цьому році близько 1 мільярда 140 мільйонів виділено на житло військовослужбовцям. Тільки деякі організаційні зміни в штаті Міністерства оборони не дали можливості нам повноцінно використати цю суму. До кінця року близько половини цієї суми буде використано на закупівлю житла або на компенсацію військовослужбовцям, які бажають просто грошима, для того, щоб вибрати місце купівлі житла самостійно».

За словами голови облдержадміністрації Степана Барни, на Тернопільщині цього року для військовослужбовців придбають 16 квартир.

 

залишіть коментар