У Тернопіль привезли виставку ляльок-мотанок

Автор:     Опубліковано: 2 Жовтня 2015 о 21:13    2 035 переглядів

Цьогоріч у народного майстра художнього писанкарства зі Скали-Подільської, Ірини Харатін, з’явилося нове захоплення – виготовлення ляльок-мотанок. Отримавши вдосталь інформації, майстриня одразу ж взялася за діло. Каже, робити ляльки-мотанки їй легко та просто, адже знає, з чим має справу.

ІРИНА ХАРАТІН, виготовляє ляльки-мотанки:

«Кожну ляльку я намотую хрестом, завжди намолюю во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, Амінь. На щастя, на здоров’я, на благодать, на удачу. Там кожен вузлик замовляється, там усе йде в дії, в русі, енергія думки і енергія самої людини. Все відкладається в ляльку».

У Тернополі майстриня презентувала персональну виставку. Найбільше їй подобається виготовляти ляльки із мішковини. Каже, від них віє домашнім затишком і теплом. Одна з таких – лялька-мотанка «Берегиня».

ІРИНА ХАРАТІН, виготовляє ляльки-мотанки:

«Сам символ мішковини – це достаток і добробут. Сама лялька тримає двох лялечок маленьких, які символізують діточок і символізує родинне щастя. У неї є ще секрет тим, що вона – стояча, має основу. В моєму розумінні, основа – це твердо стояти на ногах, твердо стояти на землі. В неї є там зерно, це – жива енергія, гроші – жива енергія, яка примножує достаток і ситість у сім’ю».

Лялька-мотанка – це один із елементів етнокультури українців, пояснює майстриня. Таку ж, «На вдале заміжжя», робили дівчата, аби привернути увагу чоловіка своєї мрії.

ІРИНА ХАРАТІН, виготовляє ляльки-мотанки:

«Як вона хоче, щоб чоловік був добрий, хороший, багатий, роботящий, милий, вона за кожен колір замовляла своє бажання, робила таку лялечку, виставляла на підвіконні і енергетично така лялька закликала ту людину, яка потрібна цій дівчині».

Лялька-мотанка – це своєрідний стимул вірити у краще та йти до намічених цілей, пояснює майстриня.

ІРИНА ХАРАТІН, виготовляє ляльки-мотанки:

«Це не означає, що лялька робить. Людина робить, але поштовх, нагадування… стимуляція така є».

Головне, за словами майстрині, виготовляти мотанки з хорошими думками, вкладаючи в них позитивну енергетику.

МАР’ЯНА КОЛОМІЄЦЬ, кореспондент ІНТБ:

«Кожна така лялька – особлива та неповторна. Проте, усіх їх дещо об’єднує. Це – жіночність. А також добро та любов».

Відвідати персональну виставку Ірини Харатін можна у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» до 10 жовтня. Потім майстриня повезе її по інших містах України.

 

  • Так , Ірина Харатін – це надзвичайна людина ! Людина , яка пройшла за своє життя жорстоку школу виживання у інтернаті і зуміла залишитися Людиною. Нею подарована мені мотанка дійсно приносить силу. Силу материнства і любові , бо у цій ляльці все це вложено майстринею. Дякую тобі моя рідна за подарунок!

залишіть коментар