У Тернополі показали документальну кінострічку про десантників

Автор:     Опубліковано: 23 Жовтня 2015 о 18:32    339 переглядів

На передпоказі цієї кінострічки у Києві був Президент України та головні герої – десантники. 

Деякі експерти рейд українських десантників у зоні АТО влітку минулого року називають найдовшим у військовій історії світу. Саме про цю операцію за ініціативи оборонного відомства країни зняли документальний фільм. На великому екрані в Тернополі його показали завдяки обласному військовому комісаріату.

ОЛЕНА ВЕЛИЧАНСЬКА, ст. офіцер відділу по роботі з особовим складом та громадськістю обласного військового комісаріату:

«У мене є приклади того, що повертаючись додому, от він – один представник свого підрозділу у Тернополі і більше бойових товаришів він не має тут. А це, я думаю, ми познайомимо їх і вони будуть мати спільні якісь теми для зустрічей, для розмов. Хочемо допомогти тим хлопцям адаптуватися зараз до життя. Вони приїхали в мирне місто, тихе і спокійне. Дуже важко їм зараз ввійти у цей ритм тихого і спокійного міста».

Демобілізований Олег Тимошенко прийшов на перегляд фільму разом із дружиною та сином, якого з усмішкою називає малим козаком. Каже, не могли пропустити таку подію.

ОЛЕГ ТИМОШЕНКО, демобілізований (25-а окрема Дніпропетровська повітряно-десантна бригада ЗСУ):

«Я від усіх десантників кажу велике дякую людям, які створили фільм. Це – наша пам’ятка, це наші переживання, це наші події».

Під час третьої хвилі мобілізації чоловік сам з’явився у військкомат, пройшов навчання у Яворові і пішов служити. На запитання – чому? – відповідає шеврон на формі чоловіка: «Ніхто, крім нас». Про події, зображені в документальному фільмі, демобілізованому десантнику говорити важко.

ОЛЕГ ТИМОШЕНКО, демобілізований (25-а окрема Дніпропетровська повітряно-десантна бригада ЗСУ):

«Багато людей не хоче згадувати це все. От. По-перше, це дуже важко. І це великі втрати, і кожен другий, кожен третій залишився там на Сході і якось важко це все згадувати».

Годинна документальна кінострічка розповідає про мужність та героїзм, які продемонстрували українські десантники в серпні 2014-го.

«БТР, на котором мы вернулись с рейда с товарищем, командиром бригады, он доехал… если мне не изменяет память, с 8 колес было только 5»

Телевізійна прем’єра кінострічки «Рейд. Сила нескорених» відбулася 14 жовтня, у День захисника України. Його показали одразу кілька загальнонаціональних каналів. Такожфільм уже виклали на YouTube-каналі «Військового телебачення України».

залишіть коментар