У Тернополі з’явилася зупинка-бібліотека

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2015 о 10:18    497 переглядів

Вільний обмін книгами – заняття, доволі популярне у багатьох країнах світу. Так званий буккросинг не оминув і наше місто. Відтепер, чекаючи громадський транспорт, тернополяни можуть почитати книжку чи навіть взяти її додому. Головне – повернути неушкодженою, аби те ж саме могли зробити й інші. Перша у місті зупинка-бібліотека з’явилася  на вулиці Новий Світ, 1.

ВІТАЛІЙ МАРИНОВСЬКИЙ, ініціатор встановлення зупинки:

«По-перше, зупинка тут була потрібна всім мешканцям, які тут живуть в навколишніх будинках. А, по-друге, з сайту idea.te.ua, який ми ведемо, наша громадська організація, була ідея встановлення книжкових поличок. От, встановили полички. Маю надію, що люди наші цивілізовано будуть відноситися до цього, приносити сюди свою літературу з дому,  брати тут читати». 

ВАЛЯ ГОЛОВАНЬ, автор ідеї:

«Подала цю ідею щодо створення зупинки із відкритою бібліотекою, оскільки я знаю, що в багатьох містах, навіть Європи, є такі зупинки, і вони користуються дуже великою популярністю серед дітей, також  – серед дорослих. І я би дуже хотіла, щоб в моєму місті також була така зупинка, куди би я могла приносити власні книги, і давати можливість іншим почитати. І також би я читала інші книги».  

Частиною книжок поділилися працівники обласної бібліотеки для молоді, яка знаходиться неподалік. Там, розповідають, проект із вільного книгообміну діє вже декілька років.

ІРИНА ЛАВЕЦЬКА, зав. відділом обласної бібліотеки для молоді:

«Буккросинг, або вільний книгообмін, – це не тільки популяризація книги. Це і зустрічі, і знайомства, і спілкування, які дуже потрібні нам в цей час. Там є, ззаду, лист, на якому людина, яка прочитала цю книжечку, залишає інформацію про неї, залишає свої контакти. І пізніше можна просто зв’язатися з цією людиною, поспілкуватися, зустрітися».

Крім того, зупинку обладнали контейнером, куди тернополяни зможуть покласти використані  батарейки.

залишіть коментар