У Тернополі змагалися картингісти з різних куточків області

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2015 о 10:17    682 переглядів

У Тернополі ревіли мотори та пахло бензином. Цими вихідними у нашому місті зібралися шанувальники картингу з усієї області. Змагання, розповідають організатори, вже традиційні, проводять їх не один рік, однак на оновленій трасі – вперше.

ЙОСИФ КОХАН, директор обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді:

«В 1988 році був побудований спортивно-технічний комплекс для занять в спортивно-технічних гуртках: авіа, авто, судно, в гуртках картингу, і була одночасно побудована траса. На цій трасі 27 років проходили змагання. Вона, звичайно, прийшла в негодність. І цього року спільними зусиллями обласної ради, міської ради, спонсорів була побудована траса, яке є єдиною в Західній Україні, довжина 728 метрів».

Учасниками змагань стали близько 60 спортсменів з різних куточків Тернопільщини.

БОГДАН КРАВЧУК, головний суддя змагань:

«Є з міста Заліщики, Чортків, Бучач, Теребовля, дві команди з Козови, команда Федерації картингу з Тернополя, команда Тернопільського обласного центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді. І є дуже багато особистих спортсменів. Тобто, що це таке є: він має картинг, він займається десь при якомусь клубі, але їде не за команду, а їде  особисто від себе».

3 роки зі своїх 9-ти присвятив картингу Матвій Грабець із Тернополя. За його спиною – вже не одні змагання.

МАТВІЙ ГРАБЕЦЬ (м. Тернопіль):

«Мене тато вічно возить на змагання, на чемпіонати України. Ми були в Камянці-Подільському, були в Києві, в Львові. Мені подобається швидкість в картингу».  

З 4-ох років займається картиногом і 13-річний Олександр Богдан. Від минулорічних змагань хлопець вже встиг отримати звання кандидата у майстри спорту.

ОЛЕКСАНДР БОГДАН (м. Чортків):

«Їжджу ще на Київ, на Львів, на Кам’янець-Подільський. Сьогодні погода не дуже, бо асфальт не нагрівається, резина не дуже файно тримає».   

В обласній державній адміністрації сподіваються: з часом на тернопільській картинговій трасі змагатимуться спортсмени не лише з області, а й зі всієї України, та навіть – з-за кордону.

ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ТОДА:

«Я ще не можу назвати це повноцінною трасою, поки що це – покриття, воно вимагає певних доопрацювань. Ми це обов’язково зробимо, разом, об’єднаємо зусилля, не будемо ділити: місто, область. Ми об’єднаємо зусилля, зробимо  разом і трибуни, зробимо відбійники, приведемо трасу до такого рівня, щоб можна було її сертифікувати і проводити змагання всеукраїнського, а може, навіть, і міжнародного рівня, тому що це абсолютно реально. Ви знаєте, що Тернопіль дуже вдало розташований. Ми вдало розташовані в межах України, ми дуже близько до Європи. Я думаю, що поляки, наші сусіди, білоруси з задоволенням будуть сюди приїжджати».   

залишіть коментар