Учні художньої школи розписали гільзи, привезені з передової

Автор:     Опубліковано: 26 Жовтня 2015 о 18:53    416 переглядів

Не знаючи, одразу складно зрозуміти, що ось ці різнобарвні «вази» ще недавно були у зоні АТО. Насправді, це – гільзи від снарядів, привезені з передової волонтерами. Перетворили знаряддя смерті у витвір мистецтва учні Тернопільської дитячої художньої школи.

ВІТАЛІЙ ТЕРАЗ, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Я навчавсь в цій художній школі, Люба – також навчалася. Я знаю Євгена Івановича Чопика, директора, він з радістю згодився допомогти. Я думаю, що і діти получили задоволення від того, що також якусь частинку вкладу зробили в нашу перемогу. Вийшло дуже гарно, як на мене».

ЄВГЕН ЧОПИК, директор Тернопільської дитячої художньої школи:

«Цю роботу виконували учні 4-5 класу художньої школи. Для загалу, скажу так, щоб розуміли: це є діти віком від 12 до 15 років. Чесно кажучи, спочатку було моторошно брати це до рук, бо те, що Віталій привіз із зони АТО, воно ше було таке… із запахом смерті».

Волонтери також надали фарби. Юних художників, запевняє Євген Чопик, у виборі тематики не обмежували: кожен розписував свою гільзу так, як вважав за потрібне.

ЄВГЕН ЧОПИК, директор Тернопільської дитячої художньої школи:

«В принципі, це діти робили під час навчального процесу, десь трошечки ми відволікали їх від занять з композиції. Це такий творчий предмет. Але діти з охотою це робили». 

Ось так розписали свою гільзу Катерина та Галина. Хоч, зізнаються, спочатку задум був зовсім іншим.

КАТЕРИНА ДІАНОВА та ГАЛИНА ДЕНЬКО, учениці 4 класу Тернопільської дитячої художньої школи:

«- Перший задум був набагато важчий. І довелося би робити його довше.

– Ну, в нас тут, насправді, були на білому фоні різні квіти, але ми їх малювали, і там вийшло не дуже. Олівцем було добре, але потім, коли фарбами побачили… До того ж, було мало кольорів фарб. На квіти би не вистачило. Тому ми зробили таку кольорову мотузку. Зразу видно, що це мотузка. Такий рельєф, як в каната».

Загалом, гільз тут кілька десятків, різного розміру та кольору. Їх можна використовувати, до прикладу, як вазу, або ж горщик, в якому ростиме якась квітка. Розписані дітьми гільзи волонтери мають намір продати, а за виручені кошти придбати для бійців найнеобхідніше.  Такі вироби, кажуть у Логістичному центрі, затребувані за кордоном, тому волонтери розраховують реалізувати частину там.

ЛЮБА ВОВК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО:

«Там наша діаспора є, вони хвилюються, вони переживають. І це для них буде таке нагадування. Будемо виставляти у «Фейсбуці», швидше за все, фотографії. Ми так робили зі свічками декоративними, коли нам приносили свічечки, для того, щоб для бійців ці гроші використовувати. Ми будемо фотографувати кожну цю річ, виставляти у «Фейсбук». Я думаю, таким чином аукціон потрошечки…».

Також, кажуть волонтери, ще частину, можливо, спробують реалізувати на якихось загальноміських акціях.

 

залишіть коментар