В обласній дитячій лікарні відкрили оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених

Автор:     Опубліковано: 6 Жовтня 2015 о 18:52    705 переглядів

Оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених урочисто відкрили в обласній дитячій лікарні. Немовлят із важкими патологіями тут виходжують ще з 1997-го. Однак, розповідають в медзакладі, час не стоїть на місці, а тому відділення потрібно осучаснювати.  Тепер тут – свіжий ремонт та нове обладнання.

НАДІЯ ПАСЯКА, зав. відділенням інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої клінічної лікарні:

«Штучна вентиляція легень забезпечується подачею і кисню, і повітря. Коли в нас раніше стояли компресори в кожній палаті, це був додатковий шум для новонароджених дітей. Ми відкрили відділення, ми дуже раді, що ми вже в себе вдома, і зможемо надавати допомогу новонародженим дітям області. З всієї області. тому що до нас поступають і з пологових відділень центральних районних лікарень, і з перинатального центру, і з пологового відділення міської лікарні № 2».

Затягнулися роботи приблизно на 5 років.

ІРИНА ХУДОБА, кореспондент ІНТБ:

«Капітальне оновлення відділення інтенсивної терапії новонароджених розпочали ще у 2010-му. Втім, невдовзі призупинили – забракло коштів. І лише близько двох років тому фінансування вдалося відновити».

Загалом, звітують представники місцевої влади, на капітальний ремонт відділення інтенсивної терапії новонароджених обласна рада виділила трохи більше 3 мільйонів 700 тисяч гривень.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Хто не хоче – шукає причини, хто хоче – шукає можливості. Спільно були знайдені ці можливості, з нашого дуже куцого бюджету. Десь близько півмільйона ще було позабюджетних коштів».

За словами голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, питання удосконалення медичної системи області – одне з пріоритетних.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Паралельно, разом з Василем Петровичем, ми працюємо в напрямку відновлення, реконструкції перинатального центру матері і дитини. Ми сьогодні здійснюємо реконструкцію також діагностичного центру в університетській лікарні. А також ми працюємо в напрямку реконструкції єдиної обласної інфекційної лікарні».    

Нагадаємо, раніше обласній дитячій клінічній лікарні виділили трохи менше 7-ми мільйонів гривень на придбання медикаментів – для безкоштовного забезпечення маленьких пацієнтів необхідними препаратами.

 

залишіть коментар