В області зросла кількість хворих на грип та ГРВІ

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2015 о 19:17    465 переглядів

Все більше мешканців Тернопільщини хворіють на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Втім, заспокоюють в обласній санепідслужбі, це – звичайне сезонне явище. Захворюваність наразі не перевищує епідпорогу.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області:

«Показник захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції з 5 по 11 жовтня поточного року складає 19,8 випадків на 10 тисяч населення при епідемічному порозі 27, 5 випадків. 1113 осіб звернулися за медичною допомогою, із них 1109 – діти. Відповідно до попереднього тижня, в нас відмічається ріст захворюваності на 9,4 %».  

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я,  цьогоріч в Україні циркулюватимуть три штами грипу – Каліфорнія, Швейцарія та Пхукет. Небезпечне захворювання, каже Марія Павельєва,  насамперед, можливими ускладненнями.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області:

«Це і зі сторони легеневої системи, зі сторони серцево-судинної системи, і навіть – летальні наслідки».

Як варіант профілактики грипу в Держсанепідслужбі радять вакцинацію. Особливо – особам, котрі спілкуються з великою кількістю людей.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області:

«Медичні працівники, ті, які першими вступають у боротьбу з грипом. Також це є люди похилого віку,  особливо особи, які перебувають в закритих інтернатних закладах. Це і діти, які перебувають в інтернатних закладах. Звичайно, це є і маленькі діти. Працівники навчальної сфери, працівники сфер обслуговування, торгівлі».  

Також, аби зберегти здоров’я, епідеміологи радять уникати скупчень людей, частіше проводити вологе прибирання та провітрення приміщень, збалансовано харчуватися та достатньо спати. Разом з тим, застерігають: не займайтеся самолікуванням. Якщо почуваєтесь зле, залишитесь вдома та викликайте лікаря.

 

залишіть коментар