В Тернополі проводили обстеження кардіологи «Інституту серця МОЗ України»

Автор:     Опубліковано: 16 Жовтня 2015 о 20:04    644 переглядів

Вже протягом чотирьох років тернопільські лікарі-кардіологи співпрацюють із київським Інститутом серця. Завдяки цьому в другу міську лікарню вкотре приїхали столичні спеціалісти, щоб безкоштовно провести діагностику та надати пацієнтам необхідні консультації.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради:  

«Приїхало 2 бригади: доросла і дитяча бригада. Це кардіологи, кардіохірурги і лікарі-функціоналісти – дорослі і дитячі. Вони приїхали зі своїми апаратами для функціональної діагностики, і приїхав керівник клініки, інституту – Борис Михайлович Тодуров».

БОРИС ТОДУРОВ, генеральний директор «Інституту серця МОЗ України», головний кардіохірург МОЗ України:

«Смотрим профильных пациентов, отбирем тех, кому не обходимо оперативное вмешательство и в институте сердца проводим , наверне, несколько десятков операцій в год для тернопільських пациентов. К сожалению, большой кардиохирургии в Тернополе нет, есть только малая кардиохирургия, и очень хорошо налажена служба, в городской больнице, помощи при остром инфаркте, при остром каронарном синдроме».

Востаннє столичні лікарі були в Тернополі не так давно – близько місяця тому. Цього разу кардіологи Інституту серця у нашому місті працювали не лише з дорослими.

НАТАЛЯ ГРЕСЬКО, приводила на обстеження доньку:

«Я знала про цей Інститут серця минулого разу, коли приїжджали лікарі, я спілкувалася з ними, запитувала про умови обстеження дитини. І буквально десь тиждень-півтора тому вони подзвонили і сказали, що будуть в Тернополі. обстеження дуже гарне. Працює лікар-функціоніст, УЗД роблять, ЕХО серця і лікар. Тобто те, що нам не сказали  в Тернополі, в них новіший апарат, нам сказали там».

Наталя розповідає, обстеженням, як і ставленням київських медиків, вона залишилась задоволена.

НАТАЛЯ ГРЕСЬКО, приводила на обстеження доньку:

«Нам лікар намалював, взяв аркуш паперу, намалював наше сердечко, намалював наш клапан, розказав. Тобто в Тернополі це було трошки галопом. Якогось такого чіткого висновку ми не мали. Нам в приватній клініці сказали, що нам не можна ходити на фізкультуру, не можна займатися танцями, тому що це серйозна вада. А ці сказали, що все нормально, відповідно обстежуватися раз в рік, того що дитина росте – ростуть її всі органи».

Після діагностики пацієнтів, київські спеціалісти провели конференцію для тернопільських медиків. В міському відділі охорони здоров’я та Інституті серця подібні лекції планують організовувати і надалі.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради:  

«Ми користуємся тим, що такі люди приїхали до нас, тому хочемо максимально залучити медичних працівників для участі в цій лекції по актуальних питаннях кардіохірургії».

БОРИС ТОДУРОВ,генеральний директор «Інституту серця МОЗ України», головний кардіохірург МОЗ України:

«Мы уже несколько лет сотрудничаем очень активно и сегодня мы встречались с ректором университета, договорились о том, что мы будем не только приезжать и смотреть больных, мы ещё будем и читать лекции для студентов, поэтому, вот в ближайшее время, я думаю, будет визит с лекциями для студентов по актуальным вопросам кардиохирургии».

залишіть коментар